Blindfriendly Pondelok 24. 2. 2020 | Meniny má Matej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nad Vajnormi budú v sobotu poletovať šarkany

 Na sobotnej Vajnorskej šarkaniáde, ktorá sa koná v rámci Župnej jesene, sa zabavia deti aj ich rodičia. Každý, kto príde s vlastnoručne vyrobeným šarkanom, sa môže zapojiť do súťaže o atraktívne ceny.

 
„V zahraničí je púšťanie šarkanov veľmi populárna zábava. Som rád, že aj u nás, v Bratislavskej župe, máme podujatie, ktoré vytiahne von všetkých priaznivcov tohto rekreačného športu,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Podujatie sa uskutoční na bývalom športovom letisku vo Vajnoroch. Začne sa o jednej popoludní a potrvá do piatej. Príjemnú jesennú atmosféru si možno prísť vychutnať aj bez šarkana. Tí, čo majú chuť si zasúťažiť, tak môžu urobiť vo viacerých kategóriách: najmladší účastník súťaže v púšťaní šarkanov, najstarší účastník súťaže v púšťaní šarkanov, najkrajší šarkan vyrobený svojpomocne, najaktívnejšie dieťa do osem rokov a najaktívnejšie dieťa od deväť do štrnásť rokov. V detskom kútiku budú deti maľovať šarkany.

V rámci podujatia vystúpia deti z materskej školy Koniarkova aj Detský folklórny súbor Juríček. Predstaví sa aj Vajnorský okrášľovací spolok. Účastníci súťaže môžu v tombole navyše vyhrať atraktívne ceny.

Súvisiace dokumenty