Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nadácia VÚB podporila výtvarné projekty DSS Rozsutec

 Zaujímavé obrazy maliarky Barbory Tomanovej a výtvarníka Bedřicha Matoušeka oslovujú verejnosť už dlhší čas. Nadácia VÚB podporila sumou 915 € dve ďalšie výstavy v roku 2010 v Prahe; v Židovskom múzeu a v Slovenskom inštitúte.

 

Renomovaní výtvarníci, ale i menej známi klienti DSS Rozsutec budú na výstave v Slovenskom inštitúte v Prahe od 1.6.2010 vystavovať svoje zaujímavé práce zo smaltovaného skla, obrazy namaľované technikou enkaustika a inými netradičnými metódami.

Široká verejnosť bude mať možnosť vnímať ľudí s mentálnym postihnutím ako ľudí schopných vytvárať umenie, vzdelávať sa a byť prínosom pre celú spoločnosť. Prezentácia výsledkov ich práce na verejnosti im umožňuje všetko to, čo ľuďom zdravým: prežitie pocitu zmysluplnosti vlastného života, hodnoty vlastnej snahy a podelenie sa o vnútorné dary, ktoré sú rovnako jedinečné a unikátne ako u ľudí bez postihnutia. Rozhodujúca je snaha, chuť, ochota a pracovitosť rozmnožovať dary, ktoré sme dostali. Pre verejnosť to bude ďalšia príležitosť vidieť práce našich klientov a uvedomiť si, že na okraji spoločnosti žijú hodnotní ľudia, ktorí sú napriek svojmu postihnutiu schopní spolupodieľať sa na tvorbe ľudského umenia a dokážu tvoriť jedinečné hodnoty.

Doteraz DSS Rozsutec zorganizoval maliarke Barbare Tomanovej deväť výstav, z toho sedem samostatných. V roku 2009 mala štyri výstavy: dve v Bratislave, po jednej v Modre a v Prahe. Bedřich Matoušek sa doteraz zúčastnil so svojimi dielami piatich kolektívnych výstav. Veríme, že budúce výstavy znova sprostredkujú krásu, ktorá upokojuje a lieči všetkých zúčastnených; rovnako tvorcov ako i divákov.