Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Najúspešnejší športovci kraja sú známi

Víťazi 23. ročníka ankety Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského kraja 2015 sú už známi. Na včerajšom vyhlásení v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca boli ocenení tí najlepší a najúspešnejší športoví reprezentanti kraja.

 

„V ankete sa vystriedala celá plejáda úspešných športovcov, seniorov, juniorov, športové kolektívy i telesne postihnutí športovci, ktorí osobným príkladom boli inšpiráciou a príkladom pre ďalšie generácie športovcov. Bratislavská župa sa v rámci svojho programu rozvoja športu v regióne zameriava najmä na túto skupinu športovcov, predovšetkým na deti a mládež,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Anketa Najúspešnejší športovec a športový kolektív Bratislavy a Bratislavského samosprávneho kraja sa vyhlasuje od roku 1991. Založilo ju Bratislavské združenie telesnej kultúry. V roku 1997 sa k hlavnému organizátorovi pripojilo Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava a od roku 2005 aj Bratislavský samosprávny kraj, čím sa anketa rozšírila o športovcov BSK.

„V roku 2016 bude Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so svojimi školami, obecnou a mestskou samosprávou, a tiež so športovými subjektmi aktivizujúcimi sa v našom regióne, spracovávať a pripravovať na schvaľovanie do Zastupiteľstva BSK materiál Koncepcia a program rozvoja športu v Bratislavskom samosprávnom kraji pre ďalšie, dlhodobé obdobie. Cieľom je pripraviť pôdu a vytvoriť podmienky pre rast a uplatnenie ďalších veľkých športových talentov,“ doplnil na záver Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu.

Tohtoroční víťazi boli vyhlásení v piatich kategóriách:

Kategória seniori
Víťaz: Richard Varga, triatlon, klub Triax Bratislava
Ocenení boli aj Andrea Klementisová (karate), Matej Beňuš (vodný slalom C1 muži),
Barbara Míková (lyžovanie na tráve), Iveta Putalová (atletika-šprinty), Ingrida Suchánková (karate-kumite ženy do 61 kg)

Kategória juniori
Víťaz: Martin Kolčák (karate). Cenu získal aj Julian Enrik Smoliga (karate-kata kadeti, juniori)

Kategória talent roka
Bez určenia poradia boli ocenenení Dominika Maniková (10 rokov - BMX), Lucia Simonidesová (11 rokov - športová gymnastika), Michael Šulka (15 rokov – karate)

Kategória športový kolektív
Víťaz: Kolektív K4 1 000 m klubu ŠKP Bratislava v zložení: Denis Mišák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka (rýchlostná kanoistika)

Kategória telesne postihnutí športovci
Víťaz: Róbert Ďurkovič a Michaela Balcová (boccia-súťažný pár BC4). Ocenený bol aj Richard Csejtey z ŠK Integra Bratislava (stolný tenis)

Mimoriadne ocenenie primátora bolo tento rok udelené šachistom Petrovi Petránovi, Igorovi Stohlovi a Ľubomírovi Ftáčnikovi zo šachového klubu ŠK Slovan Bratislava za zisk titulu majstrov sveta a úspešnú reprezentáciu Bratislavy a Slovenska na majstrovstvách sveta štvorčlenných družstiev v šachu v kategórii seniorov nad 50 rokov.