Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Naprieč Malými Karpatami už od zajtra

 Už tento piatok 15. septembra 2017 uvedie Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s autobusovým dopravcom Slovak Lines a oblastnou organizáciou cestovného ruchu Malé Karpaty v Modre do prevádzky novú turistickú linku „Malokarpatským expres“. Podporí tak ďalší rozvoj cestovného ruchu v regióne a slúžiť bude jeho obyvateľom, ako aj návštevníkom.

 

„Je to turistická autobusová linka, ktorá zvezie návštevníkov k najvýznamnejším lokalitám Malých Karpát dokonca aj s bicyklami. Lístky sa dajú zakúpiť priamo u vodiča autobusu a turistická karta Bratislava Card umožňuje cestu zdarma. Jednodňový cestovný lístok stojí 6, víkendový 10 eur,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Oficiálne otvorenie prevádzky turistickej autobusovej linky „Malokarpatský expres“ sa uskutoční v piatok 15.septembra 2017 o 10:00 na Autobusovej stanici Mlynské Nivy. Práve v tento, ale aj počas dvoch nasledujúcich dní spojí „Malokarpatský expres“ dve tradičné vinobrania a to v Rači, kde bude aj výnimočne zastavovať, a Modre. O týždeň neskôr sa to bude týkať aj obľúbeného vinobrania v Pezinku a 17. až 18. novembra aj Dní otvorených pivníc Malokarpatskej vínnej cesty. Na záver prevádzkovej sezóny, 15. až 17. decembra bude možné s Malokarpatským expresom navštíviť Pezinské vianočné trhy.

Turistický autobus bude premávať každú sobotu a nedeľu a aj počas štátnych sviatkov na trase Bratislava–Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Vinosady, Modru, Dubovú a Častú, so zachádzkami do Slovenského Grobu, na Zochovu chatu a na Červený Kameň. Premávať bude trikrát za deň, takže cestujúci môžu navštíviť aj viacero cieľov súčasne - či už kultúrno-historických alebo vinársko-gastronomických.

V prípade záujmu môžete do autobusu nastúpiť v Bratislave na AS Mlynské Nivy s odchodom o 10:15 hodine, v Svätom Juri na Krajinskej ulici o 10:35 hodine, v Slovenskom Grobe pri OcÚ o 10:43 a v Pezinku na námestí o 10:53 hodine.