Blindfriendly Štvrtok 23. 5. 2019 | Meniny má Želmíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Navštívte Deň zelá 2010

 Pozývame Vás na regionálne podujatie Svetového dňa turizmu v Bratislavskom kraji, ktoré sa bude konať v dňoch 1. až 3. októbra v Stupave. Otvorenie bohatého kultúrneho programu sa uskutoční na hlavnom pódiu v piatok 1.októbra o 17.00 hod za účasti predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša. Program osláv končí v nedeľu večer ohňostrojom.

 

Prvý októbrový víkend sa bude niesť v znamení záhorackého zelá. Po štvrtý raz sa tu bude konať aj regionálne podujatie Svetového dňa cestovného ruchu v Bratislavskom kraji. Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program - trojdňový Stupavský jesenný jarmok, výstava chryzantém, vystúpenia tanečných a speváckych súborov a hudobných skupín, koncerty, súťaž „Úroda“, „Najkrajšie dyňové strašidlo“ i športové zápasy „o súdek kvaseného zelá“. Sprievodnými podujatiami sú výstavy „Remeslá a umenie“, výstavy obrazov, keramiky, fotografií.

V sobotu 2.10. sa príďte pozrieť aj do stánku Bratislavského samosprávneho kraja na návštevu Envirosveta - pripraveného v spoluprácu s Mestským kultúrnym centrom v Stupave a Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch. Ochutnajte záhorácke tradičné jedlo – kapustnicu, ktorú pripravia študenti SOU Farského v Bratislave. K ochutnávke Vás srdečne pozýva župan Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj spolu so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch je partnerom podujatia a podporovateľom témy Osláv svetového dňa cestovného ruchu - „Cestovný ruch a biodiverzita“. Na priblíženie tejto témy širokej verejnosti bude v Mestskom kultúrnom stredisku sprístupnená expozícia Envirosveta, informačné materiály a filmy s tématikou ochrany životného prostredia.
 

Súvisiace dokumenty