Blindfriendly Piatok 13. 12. 2019 | Meniny má Lucia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nemocnica Malacky má nový centrálny príjem a oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny v hodnote 2 milióny eur

 Nový centrálny príjem a oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny (OAIM) v Nemocnici Malacky skvalitní služby nemocnice nielen pre obyvateľov Malaciek, ale pre celý región Záhorie a okrajové štvrte Bratislavy. Centrálny príjem, ktorý je s priamym prístupom sanitiek i osobných áut, a OAIM dnes oficiálne otvoril bratislavský župan Pavol Frešo a výkonný riaditeľ nemocnice Peter Kalenčík. Projekt rekonštrukcie Nemocnice Malacky trval dva roky. Financoval ho Bratislavský kraj v spolupráci so súkromnou spoločnosťou Nemocničná a.s..

 
„V prvej fáze modernizácie boli prerobené operačné sály v celkovej hodnote 2,5 mil. € a teraz odovzdávame oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny a centrálneho príjmu v celkovej sume 2 mil. €. Veríme, že táto investícia skvalitní zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov regiónu Malacky a zlepší pracovné podmienky lekárom a sestrám,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo počas dnešného otvorenia. Vďaka rekonštrukcii a modernizácii totiž Nemocnica Malacky disponuje aj Centrom diagnostiky a Centrom jednodňovej chirurgie.  
 
„Súčasťou centrálneho príjmu, ktorého rekonštrukcia prebehla aj vďaka spolufinancovaniu Bratislavského samosprávneho kraja, je okrem ambulancie všeobecného lekára, chirurgickej, internej  príjmovej ambulancie aj novinka, a to zákroková miestnosť s možnosťou vykonania resuscitácie či iných chirurgických zákrokov a expektačné lôžka, kde budú uložení pacienti na pozorovanie,“ povedal výkonný riaditeľ Nemocnice Malacky Peter Kalenčík. Vďaka investíciám a modernizácií oddelení je nemocnica schopná prijať viac pacientov, ponúknuť im nadštandardné služby, no najmä kvalitný lekársky personál a minimálne čakacie doby, či už na operácie alebo rádiodiagnostiké výkony.
 
Súčasne s otvorením Centrálneho príjmu a OAIM vstupuje nemocnica do novej éry komunikácie s headlinom Čas na zdravie. Kampaň má poukázať na to, aké dôležité je zdravie a aké dôležité je nájsť si naň čas. Pacientov vyzývajú k včasnému diagnostikovaniu a riešeniu svojich zdravotných problémov. Urobiť si čas na zdravie je aktuálne o to viac, že na Slovensku zomiera viac ako 50 % ľudí na choroby obehovej sústavy a viac ako 20 % na onkologické ochorenia. Pri včasnej diagnostike týchto ochorení má každý pacient väčšiu šancu na vyliečenie.
 
BSK prenajíma nemocnicu súkromnej spoločnosti Nemocničná, a.s., ktorá je členom MEDIREX GROUP. Podľa dohody o  spoločnom financovaní, ktorú schválilo zastupiteľstvo BSK, sa spoločnosť zaviazala zrenovovať nemocnicu. Náklady na obnovu predstavovali 4,5 mil. €. Rekonštrukcia sa uskutočnila podľa plánu a počas jej realizácie nedošlo v nemocnici k prerušeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti.