Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Nerozhodným deviatakom pomohla župa pri výbere školy už po tretí raz

Tretí ročník Dňa župných škôl v Avione prilákal mnohých žiakov, ktorí si ani pred blížiacim sa termínom odovzdávania prihlášok na stredné školy nie sú istí, kam ďalej. Na akcii, ktorú zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj, sa predstavilo 45 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Stredoškoláci návštevníkom nielen vysvetlili, čo ich školy ponúkajú, mnohí sa predviedli aj vystúpeniami na pódiu.

 
 „Naším prvoradým cieľom je, aby absolventi škôl našli dobré uplatnenie. Blíži sa termín podávania prihlášok na stredné školy, preto sme sa opäť rozhodli pomôcť našim deviatakom pri výbere tej, ktorá bude pre nich tá správna,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Bratislavský župan zároveň pripomenul, že počet žiakov na stredných školách v posledných rokoch klesal, ale tento rok už možno očakávať vyšší počet detí hlásiacich sa na stredné školy. Aj vďaka tlaku BSK sa podarilo zachovať v kraji osemročné gymnáziá, čo je tiež určitou garanciou vzdelávania,“dodal Pavol Frešo, podľa ktorého je nesprávne prostredníctvom kvót znemožňovať žiakom štúdium na osemročnom gymnáziu, ak na to majú predpoklady.