Blindfriendly  26. 1. 2020 | Meniny má Tamara Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Noc výskumníkov

Vedci, výskumníci a najmä ich práca sú všade okolo nás. Kto pochybuje, môže sa prísť o tom na vlastné oči presvedčiť na dnešný Festival vedy Noc výskumníkov 2012.

 
„Výsledky práce vedcov a výskumníkov sú prezentované širokej verejnosti, ktorá by za normálnych okolností možno nemala príležitosť sa s nimi oboznámiť a rozšíriť svoje obzory. V tom vidím najväčší prínos tejto akcie,“  povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Šiesty ročník podujatia Festival vedy Noc výskumníkov 2012 bude v Bratislave v centre mesta, v nákupnom centre Avion, v Slovenskom národnom múzeu a v Detskom múzeu. Hlavné podujatie projektu sa začne o 16:00 v Starej tržnici a potrvá do druhej hodiny po polnoci. Na akcii sa odprezentujú špičkoví slovenskí vedci a návštevníci sa budú môcť stať súčasťou pripravených experimentov z rôznych oblastí vedy.
 
Akciu koordinuje občianske združenie Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové, spoluorganizátormi sú Slovenská akadémia vied a portál EurActiv.sk. Tento rok sa bude konať v piatich mestách na Slovensku: v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici, Košiciach a v Tatranskej Lomnici. Nad podujatím prevzali záštitu Bratislavský samosprávny kraj a hlavné mesto Bratislava.