Blindfriendly Sobota 25. 5. 2019 | Meniny má Urban Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Noc výskumníkov aj v Bratislave

 Slovensko je jedným z 33 štátov Európy, v ktorých sa dnes výskumníci snažia verejnosti priblížiť svoj obyčajný život s neobyčajným povolaním. Na Slovensku sa do Festivalu vedy – Noci výskumníkov zapojil Tatranská Lomnica, Žilina, Banská Bystrica, Košice a Bratislava.

 
„Noc výskumníkov patrí už medzi stálice podujatí v Bratislavskom kraji a aj tohtoročný program sľubuje mladým výskumníkom veľa zábavy ale aj zaujímavých zistení a poznatkov,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Najväčší festival vedy sa už po ôsmy rok koná v posledný septembrový piatok. Pre veľkých aj malých výskumníkov a objavovateľov je dnes pripravený bohatý program v Starej Tržnici, vo V-klube aj v Prírodovednom múzeu. Prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy ale aj hudobné vystúpenia sú pre návštevníkov pripravené až do polnoci.
V minulom roku na projekte spolupracovalo viac ako 1 000 vedcov a výskumníkov, vyše 22 000 žiakov a študentov a na podujatiach bolo takmer 180 000 návštevníkov.
Projekt FESTIVAL VEDY Noc výskumníkov na Slovensku bol podporovaný zo 7. rámcového programu pre výskum a technologický rozvoj Európskej komisie, od roku 2014 je to nový rámcový program pre výskum a inovácie -Horizont 2020. Organizátormi podujatia sú Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenská akadémia vied, portál EurActiv.sk a Centrum vedecko-technických informácií SR.