Blindfriendly Streda 29. 1. 2020 | Meniny má Gašpar Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[12. 4. 2018 14:55:00]

Nové ponuky udržateľnej mobility a cestovného ruchu pozdĺž Dunaja

(Ulm, 29. marec 2018) – Dohromady 40 odborníkov na mobilitu a cestovný ruch navštívilo 21. – 22. marca 2018 chorvátske mesto Vukovar, kde sa zúčastnilo štvrtého stretnutia partnerov projektu Transdanube.Pearls. Počas stretnutia partneri prezentovali prvé úspechy týkajúce sa zavedenia služieb mobility a cestovného ruchu, ktoré zlepšia možnosti návštevníkov cestovať v rámci destinácií a medzi destináciami vlakom, autobusom, bicyklom alebo loďou.

 

Štvrté stretnutie partnerov projektu Transdanube.Pearls sa konalo v chorvátskom Vukovare v dňoch 21. – 22. marca 2018. Na tomto stretnutí partneri prezentovali prvé služby udržateľnej mobility a cestovného ruchu realizované v rámci projektu. Účastníci stretnutia mali možnosť navštíviť reálny príklad, a to regionálne centrum mobility vo Vukovare, ktoré má začať fungovať tento rok. Toto budúce centrum mobility sa nachádza v priestoroch súčasného turistického informačného centra vo Vukovare. V rozšírenej a zrenovovanej budove budú vyškolení manažéri pre udržateľnú mobilitu radiť návštevníkom ohľadom súčasných služieb mobility a cestovného ruchu, aby mohli udržateľným spôsobom preskúmať vukovarský región. Ide o prvé z jedenástich informačných centier pre mobilitu, ktoré sa založí v partnerských regiónoch pozdĺž Dunaja.
Medzi jednotlivými zasadnutiami mali partneri projektu možnosť preskúmať mesto ako turisti, keď si vychutnávali spoločnú jazdu na jedinej solárnej e-lodi na pobreží Dunaja, vodnom autobuse nazývanom „Bajadera“.


Počas zasadnutia zameraného na budovanie kapacít partneri načrtli úspech nadnárodného školiaceho kurzu, ktorý sa konal v októbri 2017 v bulharskom meste Silistra. Spolu 30 vyškolených manažérov pre udržateľnú mobilitu využije vedomosti získané počas školenia na podporu výhod udržateľnej mobility vo svojich regiónoch. Niektorí z nich už zorganizovali regionálne školenia, aby šírili myšlienku o udržateľnej mobilite v cestovnom ruchu vo svojom regióne. Regionálne školenia organizované partnermi projektu zatiaľ navštívilo 58 účastníkov z odvetvia dopravy a cestovného ruchu. Ďalšie školenia budú prebiehať v nasledujúcich mesiacoch.
Ďalšou kľúčovou udalosťou je štvrťročná konferencia projektu Transdanube.Pearls, ktorú bude organizovať kancelária Danube Office Ulm/Neu-Ulm a bude sa konať dňa 11. júla v nemeckom meste Neu-Ulm. Táto konferencia, na ktorej sa zídu odborníci zo sektora udržateľnej mobility a cestovného ruchu ako aj zainteresované subjekty z regiónov partnerov, poskytne účastníkom z dunajského regiónu príležitosť na výmenu a spoluprácu.
O projekte
Tento projekt EÚ bude trvať 2,5 roka a je spolufinancovaný nadnárodným programom Interreg – Danube s celkovým rozpočtom 2,9 mil. EUR. Na projekte sa podieľa celkom 15 organizácií z 9 európskych krajín a 24 pridružených strategických partnerov, ktorí sa venujú konceptu udržateľnej mobility v cestovnom ruchu. Počas trvania projektu bude každá destinácia podporovať udržateľnú mobilitu v cestovnom ruchu prostredníctvom komplexného súboru činností. Konkrétne ide o založenie informačných centier mobility a manažérov pre mobilitu, prípravu špecializovaných opatrení zameraných na budovanie
kapacít pre miestne a regionálne zainteresované subjekty a zlepšenie informovanosti obyvateľov a turistov o mobilite a cestovnom ruchu. Okrem toho sa budú realizovať pilotné akcie týkajúce sa prenájmu bicyklov, dopravy, parkovacích systémov alebo cyklistických ciest s cieľom zlepšiť udržateľnú mobilitu pozdĺž rieky Dunaj.


Obr. (1): Partneri projektu Transdanube.Pearls na E-lodi „Bajadera“ v chorvátskom Vukovare, © Transdanube.Pearls
Obr. (2): Úvod štvrtého stretnutia partnerov v chorvátskom Vukovare, © Transdanube.Pearls

Kontakt
Navštívte nás on-line
Manažér pre komunikáciu
Anita Omercevic
Danube Office Ulm/Neu-Ulm
http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/transdanube-pearls
Tel.č.: +49731 880306 18
Sociálne médiá
E-Mail: a.omercevic@donaubuero.de
www.facebook.com/Transdanube