Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Novú divadelnú sezónu 2010/2011 v BBD prichádza otvoriť KOCÚR V ČIŽMÁCH

 Mačka je zviera, ktoré v sebe nesie istý záhadný pôvab a tak sa s ňou spája mnoho mýtov. Zvlášť ak je čierna a má uhrančivé zelené oči, ktoré pôsobia akosi nevyspytateľne...Prečo?

 

Čierna sa zvykla spájať s temnými silami a mačka s tvorom, ktorý prináša smolu. Ale nie všade považujú mačku za znak nešťastia.
Takže žiadne hádzanie soli cez plece a odpľúvanie si, keď vám nejaká skríži cestu!
Ak nejaký čierny kocúr prebehne cez cestu práve vám a bude mať obuté čižmy, nebočte a radšej za ním utekajte. Nosí totiž šťastie!
Ten náš, bábkový, je napríklad mimoriadne prefíkaný a vtipný. Hravo dokáže presvedčiť princeznú, kráľa aj veľkého čarodejníka, že jeho pán, gróf z Chudobíc, je tým najlepším pánom, ženíchom a budúcim vládcom, akého si môžu želať. A tak chudobný mlynársky syn získa vďaka svojmu kocúrovi lásku kráľovskej dcéry aj bohatstvo.
No neoplatí sa takého stretnúť?

V animovanej rozprávke Shrek, v Čajkovského balete Spiaca krásavica a teraz aj
vo vašom Bratislavskom bábkovom divadle
v novej inscenácii KOCÚR V ČIŽMÁCH...

...vďaka tvorivému tímu, ktorý bol pri vzniku našej novej inscenácie.
Na začiatku bol český spisovateľ a divadelník Pavel Cmíral, autor úspešnej dramatizácie známeho príbehu. V BBD ho uvádzame v preklade Dušana Štaudera, s textami piesní Michala Babiaka, s pôvodnou hudbou Víťazoslava Kubičku a s výtvarným riešením Petra Čisárika. Na javisku sa členovia US stretli s tvorivým tímom najmladšej generácie – poslucháčkami VŠMU: dramaturgičkou Zuzanou Galkovou, choreografkou Hanou Šimčákovou a režisérkou Naďou Uherovou.