Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

O Vajnorský ľadový pohár súťažil rekordný počet tímov

 Súťažiacich prišli podporiť hráči bratislavského Slovana Marián Preisinger a Martin Štajnoch, predseda BSK Pavol Frešo a tradičné maškary Vajnorského okrášľovacieho spolku.

 
Štrnásť amatérskych tímov bojovalo cez víkend o Vajnorský ľadový pohár. Tento, už štvrtý ročník podujatia organizovala mestská časť Vajnory v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.
 
„Bratislavská župa pripravuje a tiež podporuje viaceré športové akcie, ktorými sa snaží vytiahnuť ľudí z domovov a od počítačov a propagovať zdravý pohyb. Hokej je veľmi populárny šport, preto sme spolu s Vajnormi usporiadali už štvrtý ročník amatérskej hokejovej súťaže. Aj tento amatérsky turnaj opäť dokázal, ako veľmi sme hokejovým národom,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Prvenstvo vo Vajnorskom ľadovom pohári si vybojovali The Lasos, na druhom mieste skončili Jimmy Team a na treťom Condor Team. Tohtoročnou novinkou turnaja bola kategória veteránov, do ktorej sa mohli prihlásiť tímy s minimálne troma hráčmi nad 40 rokov. Víťazom sa stal Jimmy Team, ktorý si okrem striebornej ceny odniesol aj Tanier tradičnej Vajnorskej keramiky s folklórnymi motívmi. Starosta mestskej časti Ján Mrva doplnil, že popularita turnaja rastie. Prvý ročník bol za účasti ôsmich tímov, druhý desiatich, tretí dvanástich a tento rok v čase uzávierky prihlášok, ktorá bola 2.2. bolo prihlásených rekordných štrnásť mužstiev.
 
Počas soboty a nedele sa na klzisku v areáli Alviano odohralo 32 zápasov, svoj tím postavila aj Bratislavská župa. V nedeľu prišli všetkých účastníkov povzbudiť aj hráči bratislavského Slovana Marián Preisinger a Martin Štajnoch, tiež predseda BSK Pavol Frešo a tradičné maškary Vajnorského okrášľovacieho spolku. Slovanisti ukážkovými strelami otvorili detskú súťaž v streľbe na prázdnu bránu, kde vyše dvadsiatka detí sa snažili svojim vzorom priblížiť. Za svoje výkony boli ocenení kalendármi a šálmi HC Slovan Bratislava a hokejovými dresmi s logom a erbom MČ Bratislava – Vajnory.