Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Obec Kráľová pri Modre slávi výročie založenia

Slávnosti, ktoré sa konajú pri príležitosti 400. výročia založenia poddanskej obce Kráľová, sa uskutočnia v dňoch od štvrtka 28. mája do nedele 31. mája t.r.

 
Na viacerých miestach obce prebehne počas štyroch dní veľkolepá oslava pozostávajúca z rôznych predstavení, výstav alebo  živých hudobných prevedení. Expozíciu o histórií Kráľovej budete mať možnosť vidieť už od prvého dňa. Charakter výstavy je etnografický s možnosťou nahliadnuť do dobových fotografií a predmetov. V piatkový podvečer vám spríjemní chvíle divadelné predstavenie v Kultúrnom dome Kráľová. Vo vestibule tohto kultúrneho zariadenia bude inštalovaná výstava fotografií pod názvom ,,Čo bolo, to bolo“.
 
V sobotu na obed sa koná na hlavnej tribúne slávnostné otvorenie, ku ktorému neodmysliteľne patrí Alegorický sprievod. Ten končí na Malom pódiu. Na obidvoch stanovištiach je pripravený pestrý program pre dospelých, ale aj pre tých najmenších. Vystúpenia detských folklórnych súborov, koncerty skupiny Funny Fellows, tanečné skupiny alebo bábkové divadlo. To je len hŕstka spomenutá z množstva účinkujúcich.
 
Výstavy budú verejnosti voľne prístupné:
piatok od 18.00 do 20.00 hod.
sobotu od 11.00 do 20. 00 hod.
 
Pre viac informácií pozri priložený program spolu s mapkou miest konania výstav.

Súvisiace dokumenty