Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ocenenie za bezbariérovosť

 Vicežupanka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh včera v priestoroch Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca slávnostne prevzala hlavnú cenu v súťaži „Samospráva a Slovensko bez bariér 2014-2015“.

 


„Veľmi si vážim ocenenie, ktoré získala Bratislavská župa v súťaži Samospráva a Slovensko bez bariér. Súťaž vyhlásili Únia miest Slovenska, Asociácia organizácií zdravotne postihnutých občanov a Spoločnosť Ferdinanda Martinenga na roky 2014-2015 a náš súťažný projekt získal cenu v VIII. etape v rámci kategórie „VUC“.  Bratislavská župa je so svojim inovatívnym prístupom v oblasti poskytovania nových druhov sociálnych služieb (bezpečné ženské domy, služba včasnej intervencie, zariadenia podporovaného bývania a ďalšie) priekopníčkou a zároveň vzorom pre ostatné župy.  Ocenenie, ktoré Bratislavská župa získala, nás bude ešte viac motivovať aj v ďalšom období. Považujem za dôležité v sociálnej oblasti aj naďalej vyvíjať maximálne úsilie na to, aby sme postupne zbúrali všetky bariéry v spoločnosti, tak fyzické ako aj bariéry v myslení, aby zdravotne postihnutí občania sa mohli plnohodnotne začleniť do života v spoločnosti,“ priblížila vicežupanka Gabriella Németh.


Projekt Slovensko bez bariér vznikol v roku 1999.  Jeho cieľom je aktivizovať spoločnosť, ale najmä mestské a obecné samosprávy, k zlepšeniu životných podmienok a integrácii zdravotne postihnutých občanov.