Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ocenili najúspešnejších športovcov Bratislavy a kraja

 Tento rok sa niesol v znamení už 20. ročníka Ankety o najúspešnejšieho športovca a športového kolektívu Bratislavy a BSK. Športovci si ceny prevzali na galavečere v Primaciálnom paláci vo štvrtok 20. decembra 2012. Anketu organizuje Bratislavské združenie telesnej kultúry v spolupráci s BSK a mestom Bratislava.

 
„Bratislavská župa sa v rámci programu rozvoja športu zameriava predovšetkým na deti a mládež. V rámci regionálneho školstva podporujeme rôzne športové aktivity a prispievame aj revitalizáciu športovísk. Deti a mládež chceme pritiahnuť k pohybu a súťaživosti,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
V rámci ankety boli ocenení športovci v šiestich kategóriách: Jednotlivci juniori, Talent roka 2012, Telesne postihnutí športovci, Športový kolektív, Jednotlivci seniori a Najúspešnejší športovec dvadsiatich ročníkov ankety.
 
„Za tie roky sa v ankete vystriedala celá plejáda úspešných športovcov, ktorí osobným príkladom boli inšpiráciou pre ďalšie generácie. Treba však spomenúť aj ďalšie stovky a tisícky športových nadšencov, pre ktorých je šport súčasťou životného štýlu,“ povedal vicežupan Martin Berta.
 
Najúspešnejším juniorom sa stal vodný slalomár Andrej Málek, talentom tohto roka je karatista Lukáš Tobolák. Medzi telesne postihnutými športovcami bol za najúspešnejšieho vyhlásený stolnotenista Richard Csejtey. Najúspešnejším športovým kolektívom roka je Klub vodáctva a raftingu Mistral Bratislava. Bratia Hochschornerovci sa stali zároveň najúspešnejšími seniormi roka aj víťazmi v kategórii Najúspešnejší športovec dvadsiatich ročníkov ankety.