Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Od marca sa bude rekonštruovať most v Budmericiach, ktorý narušili povodne

Bratislavská župa začne od marca rekonštruovať most cez potok Gidra v Budmericiach, ktorý bol silno narušený minuloročnými povodňami.

 

„Po rekonštrukcií zvaleného mosta medzi Dubovou a Častou pristupujeme k rekonštrukcii mosta medzi Budmericami a Štefanovou, rovnako bol touto vážnou povodňou poškodený. A rovnako keby bol mimo prevádzky, ohrozí skoro 10-tisíc ľudí, ktorí po ňom denne chodia,“ poznamenal bratislavský župan Pavol Frešo. Budmerický most bol súčasťou obchádzkovej trasy, kým kraj budoval nový most medzi obcami Dubová a Častá. Preto nebolo podľa župana možné pristúpiť hneď k jeho rekonštrukcii, ale bol okamžite spevnený, aby nespadol.

Kraj plánuje most v Budmericiach zbúrať a miesto neho postaviť nový most s miernejším oblúkom. „Na žiadosť starostov urobíme chodník, aby ten most bol bezpečnejší aj pre peších, aj pre cyklistov, aj pre autá ako také,“ uviedol Pavol Frešo. Chodník na pôvodnom moste chýbal. Rekonštrukcia by mala trvať približne tri mesiace. Predbežné náklady sú vyčíslené na 740-tisíc eur. Práce boli obstarávané spolu s ostatnými prácami na odstraňovanie následkov povodní ako riešenie havarijného stavu.

Vodiči budú môcť prechádzať po obchádzkových trasách, ktoré sú značené dočasným dopravným značením. Obchádzka povedie na trase Štefanova, Častá, Dubová, Kráľová a Budmerice, prípadne z Kráľovej môžu pokračovať vodiči do Modry a Pezinka.

Povodeň (7. Júna 2011) v Malých Karpatoch spôsobila na území Bratislavského kraja rozsiahle škody, najmä v oblasti od Modry po obec Doľany. Náklady na rekonštrukciu komunikácií a objektov zničených povodňami dosiahli takmer 6,87 mil. eur. Pri odstraňovaní škôd aktívne pomáhala aj spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, ktorá spravuje krajské cesty. Kraj spolupracoval aj s postihnutými obcami.