Blindfriendly Sobota 25. 5. 2019 | Meniny má Urban Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Od zajtra župa vykonáva postrek proti komárom

 Bratislavský samosprávny kraj aj tento rok realizuje postreky proti komárom. Ako prvé sa uskutočnia zajtra 8. júna a v piatok 9. júna 2017 na Záhorí v okolí rieky Morava, kde obyvatelia hlásia veľký výskyt komárov. Postreky proti komárom zabezpečuje župa na základe žiadostí zástupcov samotných miest a obcí.

 

„Zástupcovia obcí na Záhorí nás opäť požiadali o zabezpečenie postreku proti komárom, takže ich budeme najbližšie realizovať v tých najohrozenejších oblastiach, teda aj v povodí rieky Morava a v prípade potreby ich budeme opakovať,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj na základe Zmluvy o poskytnutí služieb so spoločnosťou Chemix-D s.r.o.  začne v dňoch 8. a 9. júna 2017 so súvislým plošným postrekom proti komárom. Postreky budú aplikované pozemne v intravilánoch a extravilánoch obcí, ktoré o to prejavili záujem. Použité budú zdraviu neškodné prípravky a postupy na ničenie komárov. Aplikovaný roztok je v nízkej koncentrácii, rýchlo sa rozkladá na neškodné látky a neohrozuje ani ryby, plazy či obojživelníky, je neškodný aj k domácim zvieratám a šetrný k necielenému hmyzu. Nebezpečný môže byť pre včely, preto bol dotknutým obciam zaslaný oznam, aby o včelstvách, ktoré  evidujú informovali realizátora postreku. Postrek ničí premnožené dospelé komáre. Obyvateľom touto činnosťou nehrozí žiadne nebezpečenstvo. V prvej vlne  bude postrek realizovaný v obciach Suchohrad, Lozorno, Jakubov, Veľké Leváre, Malé Leváre, Vysoká pri Morave, Závod, Gajary, Plavecký štvrtok, Záhorská Ves a v meste Stupava.