Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Odštartoval 10. ročník Detskej Univerzity Komenského

 BRATISLAVA 4. júla – Za účasti podpredsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Martina Bertu sa dnes o 11:00 hod v Aule Univerzity Komenského konalo slávnostné otvorenie a imatrikulácia študentov 10. ročníka Detskej Univerzity Komenského (DUK).

 
Cieľom DUK je každoročná popularizácia vzdelávania medzi deťmi vo veku od 9 do 14 rokov. Tie na detskej univerzite študujú počas obidvoch letných mesiacov za podmienok ako vysokoškolskí študenti. Štúdium tvorí spolu 8 prednášok univerzitných profesorov. Témy vychádzajú z profesijného zamerania prednášajúcich, ale sú prispôsobené veku a záujmom detí.
 
„Chcem sa na tomto mieste poďakovať Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorý je zriaďovateľom Divadla Aréna, za pomoc pri organizácii detskej univerzity. Bez BSK by toto podujatie nebolo možné,“ zdôraznil vo svojom príhovore pred detskými študentmi riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura, ktorý je zároveň iniciátorom DUK.
 
„Podporujeme mladých talentovaných ľudí, ktorí sú budúcnosťou nášho kraja i celej krajiny. Som veľmi rád, že práve v bratislavskom kraji môžeme privítať študentov DUK a verím, že ich pobyt u nás bude  príjemný a hlavne náučný,“ uviedol podpredseda BSK.
 
Prvá prednáška spojená s imatrikuláciou sa uskutočnila v Aule Univerzity Komenského, kde sa bude konať aj promócia. Ostatné prednášky sa uskutočnia v Divadle Aréna. Deti, ktoré sa zúčastnia minimálne 6 z 8 prednášok, dostanú na slávnostnej promócii diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského. Pre mladých študentov je zabezpečený aj bohatý sprievodný program. K tradičným aktivitám patrí kariérny, architektonický a hip-hopový workshop, exkurzie a tvorivé dielne v Slovenskej národnej galérii a Slovenskom národnom múzeu, šachový workshop, army workshop, výlet loďou k Danubiana Meulensteen, či hodina otázok v parlamente. Novinkou v aktuálnom ročníku je workshop moderných technológií, workshop spoznávania kultúr a workshop o ochrane detí na internete.
 
Zriaďovateľom Divadla Aréna je Bratislavský samosprávny kraj.