Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Olympijský festival Spojenej školy – org. zložky SOŠ J.A. Gagarina Bernolákovo

 Vztýčením olympijskej zástavy a olympijskou hymnou sa netradične začalo vyučovanie 11. mája 2012 v športovom areáli Spojenej strednej odbornej školy v Bernolákove.

 

Škola tak reagovala na výzvu Bratislavského samosprávneho kraja, v rámci projektu Ministerstva školstva SR Otvorená škola - oblasť športu, v roku jubilejných 30. letných olympijských hier v Londýne. Do športového dňa sa zapojilo všetkých 170 študentov strednej školy. Zaujímavosťou bolo, že do športovania sa mohli zapojiť aj rodičia žiakov, prípadne široká verejnosť. „Začiatok patril vedomostnému kvízu, v ktorom súťažili trojčlenné družstvá. V teste mali správne odpovedať na otázky týkajúce sa histórie i súčasnosti olympijských hier," uviedla riaditeľka školy Ing. Katarína Kubišová.

Žiaci si potom zmerali sily v športových disciplínach. Okrem klasických halových a atletických pretekov, ku ktorým patrilo aj zabehnutie olympijskej míle, zápolili tiež v športových odvetviach, ktoré nie sú obvyklé pre školské športové ihriská. "Naši študenti si vyskúšali jazdu na koni, súťažili v lukostreľbe, streľbe zo vzduchovky, pretláčaní rukou, bejzbale, krikete, golfe i petangu. To všetko popri futbale, basketbale, volejbale, či tenise." dodal zástupca riaditeľa školy Mgr. Stanislav Miko.

Vecné ceny pre najlepších súťažiacich študentov poskytol Slovenský olympijský výbor, pod záštitou ktorého sa športové predpoludnie uskutočnilo. Cenami prispel aj BSK. Projekt Otvorená škola - oblasť športu vyhlásilo Ministerstvo školstva SR v spolupráci so Slovenskou asociáciou športu na školách a samosprávnymi krajmi. Cieľom projektu je vytvoriť zo školy, alebo školského zariadenia, centrum športu a zaktivizovať organizovanie pohybových aktivít pre deti, mládež a občanov v regióne. "Takéto stredoškolské športové aktivity v čo najväčšom možnom rozsahu samospráva Bratislavského kraja podporuje. V uplynulom období kraj pre rozvoj športu a podporu športovania na stredných školách poskytol vyše 20.000 eur," povedal predseda BSK Pavol Frešo.