Blindfriendly Sobota 25. 1. 2020 | Meniny má Gejza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň európskej spolupráce - Staň sa aj Ty súčasťou Európy!

21. september sa už po tretíkrát stal príležitosťou osláviť úspechy viac ako dvadsaťročnej „susedskej“ územnej spolupráce vo viac než 30 krajinách Európy. Mottom týchto osláv sa opäť stalo „ Spoločné hranice, spoločné záujmy“ a to nielen v Európe, ale i mimo nej, keďže územná spolupráca zahŕňa aj krajiny Európy, ktoré nie sú v Európskej únii. Rovnako sa do iniciatívy mohli zapojiť krajiny mimo Európy.

 
21. september sa už po tretíkrát stal príležitosťou osláviť   úspechy viac ako dvadsaťročnej „susedskej“ územnej spolupráce vo viac než 30 krajinách Európy. Mottom týchto osláv sa opäť stalo „ Spoločné hranice, spoločné záujmy“ a to nielen v  Európe, ale i mimo nej, keďže územná spolupráca zahŕňa aj krajiny Európy, ktoré nie sú v Európskej únii. Rovnako sa do iniciatívy mohli zapojiť krajiny mimo Európy.
 
V tomto roku sa slávnostné otvorenie uskutočnilo 16. septembra v Miláne pod záštitou talianskeho predsedníctva v Rade Európskej únie. Ústredným motívom otvorenia bolo slávnostné vyhodnotenie súťaže krátkych filmov, do ktorej sa zapojilo viac  ako 270 súťažiacich.
Na Slovensku sa pri tejto príležitosti konalo lokálne podujatie pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Eduarda Kukana. Obdobou celoeurópskej bola regionálna súťaž filmov s názvom „Natoč svoj krátky fim“, do ktorej sa mohli zapojiť stredoškolskí študenti. Úlohou študentov bolo zachytiť svoj pohľad na projekty cezhraničnej spolupráce v dvojminútovom videu. Súťaž organizoval OP INTERACT II spoločne s Bratislavským samosprávnym krajom.
Slávnostné vyhlásenie výsledkov bolo naplánované na 19.septembra a konalo sa v obchodnom centre Centrál v Bratislave. Po videopozdrave Eduarda Kukana odovzdal podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Zaťovič spoločne s členmi odbornej poroty  ocenenia v nasledovných kategórích: :Slovensko – Rakúsko - objekt: Cyklomost slobody (Devínska Nová Ves), Slovensko – Maďarsko - Objekt: Vodné dielo v Čunove, Slovensko – Česko - Objekt: Baťov kanál, voľná kategória - Európsku spoluprácu vnímam ako...
Na šťastných víťazov v každej kategórií z radov študentov stredných škôl čakali hodnotné ceny – za 1. miesto videokamera, za 2. miesto fotoaparát a za 3. miesto poukážka do nákupného centra v Bratislave. Absolútny víťaz v diváckom hlasovaní vyhral návštevu Európskeho parlamentu pre seba a svojich 5 kamarátov.
 
Happening sa zakončil vystúpením rapera Ega, ktorý roztancoval nielen tínedžerov, ale aj ostatných návštevníkov podujatia.
 
Viac informácií i víťazné videá sú dostupné na stráne ww.ecday.sk
 
Celoeurópsku kampaň koordinuje operačný program INTERACT s podporou Európskej komisie, Európskeho parlamentu a Výboru regiónov.