Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Oslobodenie Bratislavy si treba uvedomovať denne

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes spolu s prezidentom SR Andrejom Kiskom a bratislavským primátorom Ivom Nesrovnalom vzdali úctu všetkým vojakom, ktorí padli v bojoch o oslobodenie hlavného mesta, položením vencov na bratislavskom Pamätníku na Slavíne.

 
"Ctíme si pamiatku každého muža a ženy, ktorí pomohli oslobodiť Bratislavu a priniesli pri tom obetu najvyššiu. Za slobodu položili svoj život. Nesmieme pripustiť, aby sa sem vrátil ktorýkoľvek ideologický režim, ktorý utláča slobodu," vyjadril sa na Slavíne predseda BSK Pavol Frešo.
Sedemdesiate výročie oslobodenia Bratislavy si bratislavský župan Pavol Frešo uctil spolu s prezidentom Andrejom Kiskom a bratislavským primátorom Ivom Nesrovnalom aktom slávnostného kladenia vencov na bratislavskom Pamätníku na Slavíne. Stalo sa tak ešte pred spomienkovou slávnosťou, ktorej sa zúčastnili čelní predstavitelia slovenskej vlády a minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov.
Bratislavský samosprávny kraj reprezentovali okrem jeho predsedu aj podpredseda BSK Martin Zaťovič a župný poslanec Juraj Káčer.