Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[9. 4. 2018 15:01:00]

Pani podpredsedníčka BSK Ing. Elena Pätoprstá sa zúčastnila na pracovnej ceste Lipót v Maďarsku pri príležitosti vyhlásenia prírodného parku a odovzdania vymenovacieho dekrétu “Szigetkoz Natúrpark”

Pani podpredsedníčka BSK Ing. Elena Pätoprstá sa dňa 28. 3. 2018 zúčastnila na pracovnej ceste Lipót v Maďarsku na pozvanie susednej župy pri príležitosti vyhlásenia prírodného parku a odovzdania vymenovacieho dekrétu “Szigetkoz Natúrpark” Pri tejto príležitosti sa u slovenskej strany a zástupcu BSK maďarskí partneri zaujímali o termín vyhlásenia nášho NP Podunajsko na území BSK, keďže projekty vyhlasovania NP v Maďarsku súvisia s Národným parkom Podunajsko a cezhraničnou ochranou prírody pri ďalších projektoch

 

Uskutočnila sa aj medzinárodná tlačová konferencia vedenia Prírodného parku Szigetkoz a Združene Prírodný park Ferto-Hanság. Príhovory mali Dr. Rácz - štátny tajomník pre ŽP, Peter Tóth - starosta obce Lipót, S. Szeles - splnomocnenec vlády Gyor-Moson-Sopron a J. Berényi - podpredseda Trnavského samosprávneho kraja.
Odovzdanie menovacieho dekrétu, odovzdal Dr. István Nagy, štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva. Vymenovací dekrét Szigetkoz Natúrpark, prevzal Dr. Péter Peto predseda združenie a následne boli dekréty odovzdané starostom 24 obcí ktoré majú na svojom území tento prírodní park.

Súvisiace dokumenty