Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pestrá Župná jeseň vyvrcholí zabíjačkou a Župnými Vianocami

Záverečné podujatia Župnej jesene sa budú v sobotu 14. decembra niesť v duchu tradícií a Vianoc. V bratislavskej Farmárskej tržnici sa bude konať Župná zabíjačka. Sedliacky dvor v Stupave ožije Župnými Vianocami. Podujatia organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

 
 „Aj tretí ročník Župnej jesene predstavil Bratislavský kraj ako miesto, ktoré je zaujímavé nielen pre domácich, ale aj pre návštevníkov regiónu. V tradícii budeme pokračovať aj v ďalších rokoch a verím, že Bratislavská župa bude čoraz vyhľadávanejšou turistickou destináciou,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Župná zabíjačka sa vo Fresh Markete na Tomášikovej v Bratislave začne v sobotu o 9:00, potrvá do piatej podvečer. Návštevníci si na akcii budú môcť kúpiť kvalitné regionálne produkty. Okrem zabíjačkových špecialít budú v ponuke ryby, mäsové výrobky, huby, med, ale aj vianočné pečivo či dekorácie. O príjemnú atmosféru sa postarajú muzikanti z ľudovej hudby Kuštárovci.
Viac o podujatí na možno nájsť na www.zupnazabijacka.sk.
 
Stupavský Sedliacky dvor ožije v sobotu 14. decembra Župnými Vianocami. V rámci podujatia budú od ôsmej rána do deviatej hodiny večer Vianočné trhy. Pripravený je bohatý program pre malých aj veľkých. Návštevníci si vyskúšajú napríklad zdobenie vianočného pečiva a na tvorivých dielňach si vlastnoručne vyrobia vianočné ozdoby alebo darčeky. O kultúrny program sa postarajú tanečné a folklórne skupiny. Zaspievajú a zahrajú trio Excelent s Monikou Stanislavovou, rocková skupina ARAGON a ABBA Revival.