Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pestrý deň 2018 na Partizánskej lúke

 Pokiaľ ste videli na Partizánskej lúke 19. júna 2018 množstvo ľudí, prezradíme vám, čo ich tam prilákalo. Pochádzali z dvanástich domov sociálnych služieb Bratislavského kraja a prišli na Pestrý deň. Tento deň je pestrý nielen množstvom farieb, ale aj vďaka aktivitám a predovšetkým vďaka ochotnej podpore kamarátov zo spriatelených organizácií – Slovenský červený kríž, Dobrovoľný hasičský zbor Dúbravka, Mestské lesy v Bratislave či Miestny úrad Lamač.

 

Ľudia s postihnutím súťažili v krásnej lesnej prírode na Partizánskej lúke v piatich disciplínach: pri požiarnej ochrane nacvičovali hasenie ohňa, so záchranármi – zdravotníkmi precvičovali prvú pomoc, s lesníkmi z Mestských lesov určovali dreviny a spevavé vtáky. Aby sa v budúcnosti v živote nestratili, pri ďalšom stanovišti určovali svetové strany a na záver získali body pri hode petangovou guľou na cieľ.

Súťažiacich prišiel podporiť pán starosta Mestskej časti Lamač, Ing. Peter Šramko, ako každoročne odkedy začal Domov sociálnych služieb Rozsutec Pestrý deň organizovať. Ocenenia súťažiacim odovzdali riaditeľka Odboru sociálnych vecí Bratislavského samosprávneho kraja Mgr. Michaela Šopová a Mgr. Juraj Marendiak, vedúci oddelenia sociálnej pomoci. Za ochotnú podporu a pomoc sme vďační p. Kročilovej a záchranárom p. Šindlárovi a p. Benčasovej zo Slovenského červeného kríža,  ktorí vzápätí pomohli aj pri skutočnej život ohrozujúcej udalosti. Za ochotu, pomoc a čas ďakujeme Ing. Matejovi Filípkovi a jeho ochotným hasičom z Dobrovoľného hasičského zboru z Dúbravky. Sme vďační, že každoročne ľuďom s postihnutím pri súťažiach ochotne poslúžia Mestské lesy v Bratislave v podobe ľudsky i odborne zdatných kolegov p. Znášikovej a p. Pivku. A v neposlednom rade ďakujeme kolegom z DSS Rozsutec, bez ktorých by Pestrý deň nevznikol a nemohol by urobiť radosť tohoročným stotridsiatim účastníkom, ktorí sa naň tešia aj na budúci rok.