Blindfriendly Sobota 25. 1. 2020 | Meniny má Gejza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Plesová sezóna vyvrcholí Bratislavským bálom

 Vyvrcholenie plesovej sezóny bude patriť Bratislavskému bálu, ktorý spoluorganizujú hlavné mesto SR Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj. Jeho už jedenásty ročník sa bude konať 18. februára od 19:30 v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.

 

Organizátorom a producentom akcie je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, na príprave a programe sa podieľajú aj stredné školy v pôsobnosti BSK. Podľa župana Pavla Freša je to pre školy, ale predovšetkým pre študentov stredných škôl cenná skúsenosť, pretože si vyskúšajú svoje umenie v praxi a zároveň sa môžu odprezentovať na takomto významnom podujatí. Pre prípravu aj pre samotný program oslovil kraj viaceré školy, napríklad potravinárske, kvetinárske, polygrafické ale aj konzervatória. „Pre nás je to veľmi silný signál, jednak o spolupráci s mestom ako takým a že spoločne dokážeme naše hlavné mesto dobre spropagovať ako bezpochyby najvýznamnejšiu zložku Bratislavskej župy. Zároveň do toho dáme aj niečo, čo predtým nebolo, napríklad školy, ktoré sa prezentujú na akcii,“ doplnil župan Pavol Frešo. Podľa primátora Milana Ftáčnika máva podujatie “tradične dobrú atmosféru a je bodkou za plesovou sezónou”.

Súčasťou podujatia bude odovzdávanie ceny Júliusa Satinského „Bratislavská čučoriedka“, ktorá je udeľovaná vzácnym ľuďom, ktorí pre mesto urobili niečo hodnotné a podnetné. Cena sa odovzdáva v dvoch kategóriách – Osobnosť a Idea. V rámci hudobného programu sa môžu návštevníci tešiť na Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviča, skupinu Bratislava Hot Serenaders, ktorá vystúpi s Milanom Lasicom, vystúpia aj Vidiek či Anita Soul. Hosťom večera bude Marie Rottrová. Do tanca bude hrať Metropolitný orchester. Večer budú moderovať Iveta Malachovská a Vlado Vondrák.