Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Počas horúčav ponúkne župa útočisko pre starších

 Bratislavský samosprávny kraj dočasne sprístupní seniorom svoju veľkú klimatizovanú rokovaciu miestnosť na Sabinovskej ulici č. 16. Dôvodom sú vydané výstrahy Slovenského hydrometeorologického ústavu pre najbližšie dni. Seniori tak môžu celý víkend stráviť v príjemnom vychladenom prostredí. Župa k tomuto kroku pristúpila už v minulom roku.

 
„Ostatné horúce dni nepridali seniorom na zdravotnej pohode. Preto opätovne, aj tento rok, ponúka Bratislavská župa možnosť prísť k nám na úrad do chladnejšej miestnosti, kde si môžu prečítať noviny, riešiť krížovky či pri pohári vody diskutovať. Nie každý senior má možnosť stráviť horúce dni inde ako v prehriatych panelových bytoch. Veríme, že tak ako v minulom roku, tak aj tento rok sa u nás zídu seniori. Klimatizovaná rokovacia sála im bude k dispozícii celý víkend,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Bratislavský samosprávny kraj poskytne svoju rokovaciu sálu seniorom, ktorí v klimatizovanej miestnosti môžu prečkať tie najväčšie horúčavy predpovedané na najbližšie dni. Vysoké teploty, pred ktorými varuje aj Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahou, predstavujú zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a to najmä pre starších ľudí. Väčšina z nich však trávi tieto horúčavy v prehriatych panelových bytoch a zabúdajú na pitný režim. 
 
Bratislavský samosprávny kraj už od zajtra ponúka seniorom možnosť stráviť aj víkendové dni v klimatizovanej miestnosti so spoločenskými hrami a pravidelným prísunom vody.
Veľká zasadačka na prízemí Úradu BSK bude otvorená v piatok, v sobotu aj v nedeľu od 8.00 do 18.00.