Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Podpredseda BSK Nesrovnal hovoril s primátorom Ulmu aj o Dunajskej stratégii

 Predseda krajskej organizácie cestovného ruchu - Bratislava Region Tourism a podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ivo Nesrovnal hovoril s primátorom mesta Ulm Ivom Gönnerom aj o Dunajskej stratégii a možnosti komunálnej politiky v rámci Dunajskej stratégie.

 
Rokovali o potrebe spolupráce podunajských krajín hlavne v oblasti infraštruktúry a životného prostredia a o možnostiach budúcej spolupráce na ďalšom ročníku medzinárodného podujatia „Donaufest Ulm“.
 
Na brehu rieky Dunaj v nemeckom meste Ulm / Neu-Ulm sa od 6. do 15. júla 2012 konal medzinárodný festival Donaufest, na ktorom sa zišli hostia z viacerých krajín. Počas týchto dní sa po prvýkrát prezentoval svojou účasťou aj Bratislavský kraj za aktívnej spolupráce župy, nových organizácií cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, mestského Bratislava Tourist Board a Mestského kultúrneho a informačného strediska v Stupave.
 
Obyvatelia Ulmu/Neu-Ulmu so záujmom ochutnávali naše malokarpatské vína, regionálne špeciality, pýtali si informácie o našich turistických atraktivitách, podujatiach a cyklotrasách v rámci bratislavského regiónu. Návštevníci obdivovali našu storočnú tradíciu maľovania modranskej keramiky a práce žiakov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK.
 
V rámci oficiálneho otváracieho ceremoniálu do stánku Bratislavského kraja zavítali aj VIP hostia, medzi ktorými boli primátor mesta Ulm Ivo Gönner, starosta mesta Neu-Ulm Gerd Hölzel, predseda vlády Baden-Württemberska Winfried Kretschmann, ministerka pre krajinské a európske záležitosti vlády Bavorska Emilia Müller a spolková ministerka pre vzdelávanie a výskum  Annette Schavan. Európsky komisár Günter Oettinger prišiel v sprievode primátora mesta Ulm Iva Gönnera a prvého vice-starostu mesta Ulm Guntera Czischa. Naše vynikajúce vína a regionálne pochúťky - lokše chutili aj organizačnému tímu Dunajského festivalu v spoločnosti poslanca Európskeho parlamentu Michaela Cramera, ktorý je „otcom“ 13. medzinárodnej cyklotrasy Eurovelo s názvom Železná opona a vedie na brehu Moravy aj cez územie BSK a hlavného mesta. Oficiálneho otvorenia sa zúčastnil aj generálny konzul SR v Mníchove Martin Jajcay.