Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Podpredsedníčka BSK Németh na otvorení zrekonštruovanej stanice v Šamoríne

 Autobusovú stanicu v Šamoríne zrekonštruovala spoločnosť Slovak Lines, ktorá zabezpečuje prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji, v spolupráci s mestom. Na obnovenej stanici sú cestujúcim k dispozícii nové služby, najmä v oblasti stravovania, a už dlhšie im slúži nová lekáreň.

 
Cestujúca verejnosť môže využívať zrekonštruovanú autobusovú stanicu v Šamoríne. Dnes ju slávnostne otvorili podpredsedníčka Bratislavského kraja Gabriella Németh, generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský a primátor mesta Šamorín Gabriel Bárdos.
 
 
„Šamorín je dôležitým dopravným uzlom smerom na Bratislavu z južného Slovenska. Vynovená autobusová stanica má dobrú šancu pritiahnuť nových cestujúcich do autobusovej dopravy,“ povedal Peter Sádovský.
 
 
„Hoci Šamorín neleží v Bratislavskom kraji, patrí do jeho spádovej oblasti, aj preto sa na rekonštrukcii stanice podieľala spoločnosť Slovak Lines, ktorá zabezpečuje prímestskú dopravu v Bratislavskom regióne,“ spresnila podpredsedníčka BSK Gabriella Németh. Ako ďalej pokračovala, medzi priority Bratislavského kraja patrí skvalitnenie verejnej dopravy. „Som preto rada, že sa zrekonštruovala ďalšia autobusová stanica, vďaka ktorej sa zvýši štandard a komfort cestujúcich aj z Bratislavskej župy,“ dodala Gabriella Németh.
 
 
Rekonštrukcia autobusovej stanice prebiehala za plnej prevádzky od mája do augusta. Súčasťou bola obnova vnútorných a vonkajších častí budovy stanice, vymenili sa okná, vstupné dvere, zábradlia, natrela sa fasáda a kompletne sa zrenovovali vstupné schody. Okrem toho je stanica označená nápisom „autobusová stanica“ v slovenskom a maďarskom jazyku. V rámci úpravy nástupíšť na autobusy spoločnosť Slovak Lines natrela oceľové konštrukcie, vymenila tabule na cestovné poriadky, pribudli nové vývesky s informáciami o rozmiestnení nástupíšť a smerovaní dopravy. Mesto Šamorín vymenilo lavičky a smetné koše, v najbližšom období zabezpečí aj sanáciu nevyužívaného nástupného ostrovčeka.