Blindfriendly Pondelok 22. 10. 2018 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pohyb je život

 Obyvatelia DSS a ZPB MEREMA dostali tento rok predčasný vianočný darček. Prostredníctvom projektu sa nám podarilo zakúpiť terapeutický prístroj Thera Trainer Tigo.

 

Kvalita života prijímateľov sociálnych služieb je fenomén, ktorý je determinovaný individuálnym subjektívnym a objektívnym pociťovaním ich vlastného prežívania a systému hodnôt. U imobilných a čiastočne imobilných prijímateľoch je nesmierne ťažké naplniť potreby prirodzenej pohybovej aktivity. Pri pretrvávajúcom nedostatku pohybu sa rýchlo stráca sila a vytrvalosť a hrozia konkrétne riziká - bolesti, riziko trombóz, dekubity, edémy, skracovanie šliach a svalov, úbytok svalovej hmoty, problémy tráviaceho a močového traktu, spazmy. Nevyhnutným následkom je nižšia pohybová frekvencia, čo celý proces urýchľuje. Thera Trainer Tigo je špeciálne prispôsobený k tomu, aby čo najjednoduchším a prirodzeným spôsobom udržal (vrátil) stratenú či klesajúcu mobilitu. Uvedený prístroj je pohybový trenažér s elektromotorovým pohonom určený na cvičenie nôh a hornej časti tela. Elektromotor rozhýbe podľa potreby ruky a nohy prijímateľa, pričom je možné aktívne zapojiť aj prijímateľa. Svalovú aktivitu je možné sledovať na obrazovke, odpor, otáčky a smer otáčania je možné prispôsobovať individuálnym potrebám každého jednotlivca. Prístroj významným spôsobom zvýšil terapeutický a rehabilitačný potenciál nášho zariadenia. Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore z Nadácie EPH. Srdečne ďakujeme.
Roman Repčík