Blindfriendly Pondelok 16. 9. 2019 | Meniny má Ľudomila Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Portugalcov očaril Senec

 Študenti portugalskej odbornej školy Magnesinus Lisabon, Rui Prior(odbor marketing) a Rita Barros(odbor fotografovanie) ukončili 24.05.2013 osem týždňov odbornej praxe v Senci.

 
Gestorom stáže v meste Senec bola Stredná odborná škola(SOŠ) na Kysuckej 14. Študenti absolvovali kurz slovenského jazyka a aktívne sa zúčastnili vyučovania všeobecno-vzdelávacích a odborných predmetov, čo vytvorilo priestor na mnohé diskusie.  Slovenskí študenti si mali možnosť precvičiť anglický jazyk a dozvedieť sa veľa nového o spôsobe života mladých ľudí v Portugalsku.Rui a Rita vykonávali prax v miestnych organizáciách. Očaril ich bohatý kultúrny, športový a spoločenský život malého mestečka Senec a nepochopiteľná srdečnosť slovenských ľudí. Prekvapili ich tri veci: 1.sneh na Veľkonočnú nedeľu (Rita videla sneh prvý krát v živote), 2.veľkonočná šibačka a polievačka, 3.nechápali, prečo sa ľudia zdravia kdekoľvek, aj keď nie sú blízki priatelia. Študenti z Portugalska boli prvými lastovičkami projektu Leonardo Da Vinci, mobility v SOŠ Senec, a očakávame, že po dobrej skúsenosti , prídu ďaľší.
 Ing.Monika Rybová, gestor projektu SOŠ.