Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Posledná výzva pre uchádzačov o stáž na Zastúpení BSK v Bruseli

 Bratislavský samosprávny kraj umožňuje študentom vysokých škôl magisterského štúdia trojmesačnú alebo šesťmesačnú stáž v kancelárii Zastúpenia Bratislavského samosprávneho kraja v Bruseli. Uchádzači o tento post sa môžu ešte prihlásiť do pondelka 14. decembra.

 

„Ide o cennú skúsenosť, vďaka ktorej môžu vysokoškoláci nahliadnuť bližšie do zahraničnej regionálnej politiky. Práca im umožní vyprofilovať sa v oblasti regionálnej politiky, zúčastniť sa konferencií, seminárov a fór týkajúcich sa rôznych oblastí politík EÚ,“ vyjadril sa Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
Od roku 2012 do konca roku 2015 absolvovalo stáž v Kancelárii BSK v Bruseli 21 stážistov. Stáž je vhodná pre študentov vysokých škôl magisterského stupňa štúdia.
Okrem príležitosti pracovať pre aktívne regionálne zastúpenie v Bruseli sa stážisti oboznámia s fungovaním kancelárie BSK v Bruseli  a aj európskych inštitúcií. Navštívia rôzne typy konferencií a seminárov vzhľadom k širokému zameraniu a pôsobnosti BSK v rozličných oblastiach politík EÚ ako doprava, energetika, životné prostredie. Takisto získajú cenné skúsenosti pri príprave správ z konferencií a seminárov a podkladov pre potreby kancelárie. Zároveň sa budú podieľať na pripravovaní podujatí BSK, predovšetkým na príprave aktivít počas predsedníctva SR v Rade EÚ.
Stáž je bezplatná zo strany BSK, ale s možnosťou získať financovanie cez grantový program -Erasmus stáže.