Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pozrite si Slovensko, krajinu v srdci Európy očami študentov

 Slovensko, krajina v srdci Európy je témou 6. ročníka celoslovenskej súťaže, ktorá má tradične aj medzinárodnú účasť. Najlepšie práce žiakov a študentov základných a stredných škôl ocenili na vernisáži výstavy, ktorá sa konala v Galérii RTVS na Mýtnej ulici v Bratislave. Diela si môže pozrieť aj verejnosť, výstava bude v galérii inštalovaná do 7. decembra.

 
„Umenie patrí k životu a obohacuje všetkých. Pestrosť vystavených diel je prejavom kreatívneho myslenia mladých ľudí, pričom môžeme smelo povedať, že študenti umeleckých škôl sú istým spôsobom výnimoční. Často svojimi očami vidia to, čo je pre iných neviditeľné,“ povedal podpredseda Bratislavského kraja Martin Berta, ktorý odovzdával ceny víťazom.
 
Do výtvarnej súťaže bolo prihlásených viac ako 700 prác zo Slovenska, Rumunska, Srbska, Chorvátska a Írska. Medzi ocenenými boli aj traja žiaci SUŠ scénického výtvarníctva na Sklenárovej ulici, ktorá je v pôsobnosti BSK. Zora Davidová skončila na prvom mieste v kategórii plastika, priestorové stvárnenie, Patrik Vitek sa umiestnil na druhom mieste v kategórii kresba, maľba, grafika a v rovnakej kategórii si tretie miesto vybojovala Monika Rybárová.
 
Súťaž sa uskutočnila v troch kategóriách, prvou bola kresba, maľba, grafika, druhou plastika a treťou fotografia a multimédiá. Súťažiaci boli rozdelení do troch vekových kategórií – od šesť do desať rokov, od jedenásť do pätnásť a starších ako 16 rokov. Súťaž vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, organizátorom súťaže je Stredná škola scénického výtvarníctva na Sklenárovej ulici, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja.