Blindfriendly Pondelok 16. 7. 2018 | Meniny má Drahomír Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Predseda BSK Frešo dôrazne odsúdil útok na poslanca

Bratislava, 7. mája 2010

 

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo dôrazne odsúdil fyzický útok na poslanca krajského zastupiteľstva BSK Milana Trstenského. Útok na poslanca z tejto politickej strany však nie je ojedinelý. Už začiatkom novembra minulého roka zhorelo auto predsedovi klubu v Dúbravke Martinovi Zaťovičovi. „Tieto opakujúce sa útoky na poslancov SDKÚ-DS, ktorí odhaľujú vo svojej mestskej časti nehospodárne nakladanie s verejným majetkom, považujem za neprijateľné a za priamy útok na demokratické zriadenie,“ povedal Frešo.

Bratislavský župan bol s predsedom poslaneckého klubu SDKÚ-DS hneď po útoku v telefonickom kontakte, na dnes plánuje aj osobné stretnutie. „Musíme dať všetkým grázlom najavo, že takéto útoky nás nezastrašia a nezastavia,“ vyhlásil Frešo. Poukázal tiež na nedávne vyhoreté auto riaditeľa úradu BSK. Útoky na verejných činiteľov považuje za nebezpečné pre fungovanie demokracie. Ako dodal, bude trvať na dôkladnom prešetrení všetkých takýchto prípadov priamo u ministra vnútra Róberta Kaliňáka.