Blindfriendly Sobota 25. 5. 2019 | Meniny má Urban Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premiéra na scéne Divadla Astorka Korzo´90

 Divadlo Astorka Korzo´90 dnes o 19:00 uvedie na svojich doskách premiéru hry Sylvia amerického dramatika, spisovateľa a akademika A.R. Gurneyho. Ide o romantickú komédiu s pesničkami, v ktorej nič nie je také, ako to navonok zdá.

 
„Za ten čas, čo divadlo funguje, sa na jeho doskách vystriedalo množstvo zvučných mien, dá sa povedať plejády hviezd, ale do pozornosti verejnosti sa postupne dostala aj mladá herecká generácia. Avšak prínosom divadla je aj to, že divákom prináša aj autorov a hry, ktoré sa na Slovensku ešte neuvádzali, takže aj niečo klasické, aj niečo nové, iné“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
 
Divadelnú hru Sylvia uvedie dnes večer Divadlo ASTORKA Korzo ´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Režisérsky sa jej ujala Soňa Ferancová, dramaturgie sa zhostila Andrea Domeová. Pod textami piesní je podpísaný Jakub Nvota a o hudbu sa postaral Slávo Solovic. V romantickej komédii sa v hlavných úlohách predstavia Anna Šišková, Natália Puklušová, Vlado Černý, Marián Labuda ml.. 
 
Príbeh sa točí okolo muža v strednom veku (Vlado Černý), ktorého zmení náhodné stretnutie so Sylviou (Natália Puklušová), ktorej mladosti a šarmu sa nedá nepodľahnúť. Nespútaná Sylvia si opantá manžela usporiadanej rodiny, ktorý bol už predtým hlboko nespokojný so svojím životom. Oveľa dôležitejšie sa pre neho stávajú prechádzky po meste ako práca s financiami a aj snobské večierky vymenil za nočné romantické sedenie na lavičke v parku. Z jeho zmeny je nešťastná manželka Katarína (Anna Šišková), ktorú naopak život majetnej strednej vrstvy a učiteľské povolanie bohato napĺňajú. Dej a smer príbehu dotvoria aj ďalšie postavy inscenácie ako manželkina spolužiačka zo školy, „bývalá“ alkoholička, či priateľský majiteľ psíka Hektora z parku. Manželskú krízu hlavných hrdinov bude riešiť aj psychiater, u ktorého nie je isté, či je žena a či muž.