Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

PREMIÉRA PRE NAJMENŠÍCH V BRATISLAVSKOM BÁBKOVOM DIVADLE

 Koncom novembra (20.11.2015) uvedie Bratislavské bábkové divadlo prvú premiéru sezóny 2015/2016. Tentoraz sa ocitnú v hlavnej úlohe dve prasiatka - manželský pár Krochko a Kviky. V televízii sa dopočujú, že v hlavnom meste Prasaslava sa objavilo zlaté prasiatko. Kto ho uvidí, tomu srdce od radosti poskočí. Kviky odvtedy netúži po ničom inom. A tak presvedčí svoju ružovú polovičku, aby sa miesto do Blatného raja, kde mali stráviť medové týždne, vybrali na dobrodružnú cestu do Prasaslavy po stopách zlatého prasiatka. Veľkomesto skrýva veľké lákadlá, ale i nástrahy. V spleti preplnených ulíc, medzi mrakodrapmi a kanálmi, nestačí byť kamarátsky.

 
Musíte byť prešibaný a rýchly. Dobrosrdečným prasiatkam sa pri hľadaní lepí na kopýtka samá smola. V obchodoch minú všetky peniažky, ocitnú sa na smetisku v hoteli ŠROT, takmer sa chytia do pasce prefíkaného diviaka, vyrobia škandál v televíznom štúdiu a nakoniec sa ocitnú bez peňazí a priateľov v mestskom parku zúfalcov. No vďaka dobrému srdiečku a ochote pomáhať, zdolajú všetky nástrahy, ktoré im betónová džungľa pripravila. A čo je dôležitejšie, nájdu to, čo tak dlho hľadali: zlaté prasiatko. Kde a ako? To je tajomstvo, ktoré vám budeme prezrádzať od 21. novembra v Divadle Malá scéna STU na konci každého predstavenia s názvom ZLATÉ PRASIATKO.
Inscenácia ZLATÉ PRASIATKO vzniká na podklade originálneho textu etablovanej autorky Michaely Zakuťanskej. Je plná nežného humoru a nenápadných odkazov na základné ľudské hodnoty, ako je láska a priateľstvo. Rozpráva o hľadaní šťastia vo svojom vlastnom vnútri, nie vo vonkajšom materiálnom svete. Zlaté prasiatko má čo ponúknuť malým divákom i po výtvarnej a hudobnej stránke. Scéna, ktorú vytvorila výtvarníčka Martina Fintorová, hýri farbami a bábky pripomínajú plyšových maznáčikov každého správneho predškoláka. Rytmické a hravé piesne herca a hudobníka Daniela Fishera zase rozhýbu všetky kosti a zanechajú na tvári úsmev.
            „Veríme, že sa nám podarí priniesť deťom nielen zábavný príbeh, ale i posolstvo o potrebe vzájomnej pomoci. Svet zvieratiek je detskému divákovi blízky a ľahšie prenikne do jeho srdca. Starostlivosť našich priateľov nám občas lezie na nervy, no napriek tomu je to práve to, čo nám pomáha prežiť v dnešnom svete“,povedala o predstavení režisérka pripravovanej inscenácie a dramaturgička Bratislavského bábkového divadla Katarína Jánošová.
            Novú premiéru, určenú deťom od 3 rokov, uvedie divadlo pre verejnosť hneď v sobotu 21. novembra o 14:30 v rámci obľúbenej akcie Noc divadiel. Okrem predstavenia si divadlo prichystalo pre všetky tvorivé duše výtvarné tvorivé dielne, v ktorých si deti s pomocou školených lektorov budú môcť vyrobiť vlastnú bábku. Aktivita prebehne na treťom poschodí Bratislavského bábkového divadla na Dunajskej ulici č.36 o 16:00. Keďže počet miest je obmedzený, je potrebné prihlásiť sa vopred na mailovej adrese: janosova@babkovedivadlo.sk.
Michaela Zakuťanská
Zlaté prasiatko
Pre deti od 3 rokov
Plánovaná premiéra: 20.novembra 2015 o 18:00 hod v Divadle malá scéna STU
 
Na začiatku bola svadba. Teda skôr svadobný dar. Krochko a Kvik sú dve prasiatka, ktoré sa ľúbia. A keďže sa ľúbia, rozhodli sa zosobášiť. Od najlepších priateľov, somárikov Vyrehotaných, dostali drahý svadobný dar: televízor. Po svadobnej hostine prasiatka prvý krát pozerajú televízne správy a v nich sa dozvedia, že v meste sa objavilo zlaté prasiatko. Kto ho uvidí, tomu srdce poskočí od radosti. Mladomanželka Kvik odvtedy nemá pokoj. Túži vidieť zlaté prasiatko, a tak presvedčí svojho manžela Krochka, aby sa vydali do hlavného mesta Prasaslava a zlaté prasiatko našli. Začína sa dobrodružná, trochu nebezpečná, trochu poučná, cesta do veľkého mesta. Začína sa hľadanie pokladu. Po všetkých radostiach, po všetkých strastiach, sa ukáže, že to, po čom tak túžia, sa skrýva tam, kde to najmenej čakajú. Poďte s nami do mesta po stopách zlatého prasiatka! Možno aj vám na konci poskočí srdce od radosti.  
 
Scéna, kostýmy, bábky: Martina Fintorová
Hudba: Daniel Fisher
Réžia: Katarína Jánošová
 
Hrajú: Lukáš Tandara, Miroslava Dudková / Klára Jediná a.h., Juraj Bednarič a.h., Jaroslava Hupková