Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premiéra úspešnej rozprávky Kocúr v čižmách v BBD

 V Bratislavskom bábkovom divadle, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, sa v piatok, 24. septembra 2010 o 18.00 hod. uskutoční slávnostná premiéra známej rozprávky Kocúr v čižmách.

 

Nadväzujúc na tradíciu inscenovania klasických textov svetovej literárnej a divadelnej klasiky, Bratislavské bábkové divadlo v novej sezóne 2010/2011 pripravilo atraktívne predstavenie Kocúr v čižmách. Známu rozprávku francúzskeho klasicistického autora Charlesa Perraulta zdramatizoval český dramatik Pavel Cmíral a jeho adaptácia bola v Čechách už viackrát úspešne uvedená.
Na tlačovej besede mladá režisérka, poslucháčka VŠMU Naďa Uherová okrem iného uviedla, že „Kocúr v čižmách je aktuálna rozprávka o kocúrovi, ktorý nosí šťastie, je plná českého humoru, francúzskej poetiky a mušketierskeho šarmu.“ Veselý príbeh o šikovnom kocúrovi, ktorý dokáže zabezpečiť pohodlný kráľovský život svojmu mladému pánovi - a tým aj sebe – je spestrený krásnymi pesničkami a milým humorom. Dej určite zaujme deti, pretože v ňom nechýbajú princezná, čarodejník, kúzla a zvieratká, no bude lahôdkou aj pre tých, ktorí v divadle hľadajú aj morálne posolstvá, ktoré by mali byť deťom prezentované aj prostredníctvom umenia. Rozprávka je určená pre deti predškolského veku až I. stupňa ZŠ, ale i pre všetkých tých, ktorí sa radi nechajú preniesť do čarovného sveta fantázie a dobrodružstiev.