Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premiéra v Divadle Aréna

 V sobotu dňa 30. mája t. r. predstavilo Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, novú hru Petra Pavlaca CIRKUS.

 
Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, predstavilo v sobotu dňa 30.mája t. r. nový titul. Vo svetovej premiére tu uvedú hru Petra Pavlaca CIRKUS.
 
Ambíciou projektu je javisko divadla aspoň na okamih premeniť na cirkusovú arénu a umožniť divákom pohľad na dve strany jedného zrkadla, na zákulisie so silným príbehom a vonkajšie „pozlátko“, avšak vždy s profesionálnymi cirkusovými číslami.. Cirkusová aréna sa tak stane metaforou pre zobrazenie sveta, bez ukotvenia v čase, miestom, kde sa stretávajú všetky podstatné ľudské emócie, stavy a postoje.
 
Inscenáciu naštudoval mladý režisér Michal Vajdička. Pochvaľoval si priam rodinnú atmosféru, v ktorej skúšali a vyzdvihol vedenie Divadla Aréna, ktoré mu pripravilo ideálne podmienky pre prácu. Jeho otec, tiež režisér, Ľubomír Vajdička, známy najmä z dlhoročného pôsobenia v SND, sa ujal hry Cirkus ako dramaturg. V tejto pozícii je to jeho debut.
 
V hlavnej ženskej úlohe krásnej artistky Marianny sa predstaví Szilvia Kiss. .„Som Maďarka, ale absolvovala som VŠMU tu v Bratislave“, povedala štíhla tmavovláska. „Celé obdobie skúšok mi pripadalo ako keby som sa vrátila do vysokoškolských rokov.“ Na scéne jej sekundujú dvaja cirkusoví klauni, August v podaní Martina Nahálku a Mauro, ktorého stvárňuje Milan Ondrík. Obaja mladí herci nastúpili po skončení VŠMU do nitrianskeho Divadla Andreja Bagara. „Nie je najdôležitejšie to, kde hráme, ale s kým! Aká partia ľudí sa zíde, ako sa dokáže naladiť a ísť za spoločným výsledkom. Tu bola po celý čas skúšok takmer rodinná atmosféra. To je pre našu prácu dôležité. Cítili sme sa príjemne“, povedal Milan a Martin dodal: „Veríme, že to tak bude aj od soboty, že si diváci nájdu cestu do Arény na Cirkus.“ “.
 
Na tlačovej besede pred premiérou sa poďakoval riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura vedeniu BSK za pomoc a podporu, ktorá sa dostáva divadlu. Ďalej o.i. uviedol: „Vďaka nej a osobne tiež ústretovosti pán predsedu BSK, Ing. Vladimíra Bajana, končíme umeleckú sezónu 2008/2009  s oprávneným pocitom, že bola úspešná. Divadlo Aréna sa v nadchádzajúcom období zmení na skutočný kultúrny stánok, v ktorom si diváci prídu na svoje. Pred, ale ak bude ich želaním aj po každom predstavení, budú môcť zotrvať v Aréne, kde si budú môcť dopriať umelecké zážitky spojené s príjemne prežitým časom v upravených priestoroch budovy divadla.“
 
Viac informácií:
Divadlo Aréna
Viedenská cesta 10
851 01 Bratislava
 
tel: +421 2 672 025 54
mobil: +421 905 989 306