Blindfriendly  23. 2. 2020 | Meniny má Roman Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premiéra v ELIPSE SPI LEv

 Dňa 5. mája t. r. o 19. 00 sa na scéne Divadle Ludus uskutoční premiéra hry pod názvom v ELIPSE SPI LEv. Obsah nákupného vozíka nad preponou sa rovná súčtu nákupných vozíkov nad obidvoma odvesnami. Toto i oveľa viac sa dá pochopiť v obchodnom centre, kde v elipse spí lev a neplatia matematické, ani fyzikálne zákony. Na mieste, kde sa všedný deň mení na poéziu, poézia na divadlo a divadlo na všedný deň.

 
Táto najnovšia inscenácia divadla Ludus vznikala metódou kolektívnej tvorby a paradigmou „vodnej logiky“. Spočiatku existovalo len prostredie, v ktorom sa bizarný príbeh odohráva a štyria interpreti. Ako inšpirácia pri spoločnej tvorbe slúžili verše mnohých básnikov z rôznych storočí a kútov sveta (Lawrence Ferlinghetti, Blaise Cendrars, Vasko Popa, Christian Morgenstern, Helmut Heissenbüttel, Aldo Palazzeschi, Edgar Lee Masters, Adam Mickiewicz, Jacques Prevert, Alexander Sergejevič Puškin, William Blake...), ktorí svojou fantáziou, zmyslom pre nezmysel a krásou slovných obrazov navodili tú správnu atmosféru a vytýčili smer. Na ceste touto divadelnou asanblážou sa stretávame s obyčajnými ľuďmi v každodenných situáciách, vidíme ich však optikou netradičnou, ktorá vidí, aj čo sa bežne nevidí.
 
Hra nastoľuje otázky: Čo je podstatou básnictva? Prečo majú ľudia potrebu povedať niečo obrazne, metaforicky ba dokonca vo veršoch? Ako chutí zvuk, hlas, reč, intonácia, rytmus a melódia. Ako sa tieto veci hýbu a ako ovplyvňujú pohyb človeka vo svete minulom i súčasnom? Prečo prinášajú človeku pocit šťastia, krásy, elegancie a vznešenosti.? Blaženosť samoty i radosť spolupatričnosti? Pomocou veršov, myšlienok a osudov slávnych klasických i súčasných básnikov snáď nájdeme v Luduse odpovede.
 
Viete, prečo ešte nezbúrali PKO? 
Pretože tu v ELIPSE SPI LEv .
Taký lev sa ťažko vyháňa, pretože mu fantázia, sen a úlet pomáha.
Preň nič nie je tak, ako by sa mohlo zdať.
A preto sa ho nechceme raz-dva vzdať.
Viac informácií:
Divadlo LUDUS
Nábr. arm. gen. L. Svobodu 3,
811 02 Bratislava
www.ludusdivadlo.sk
Tel.: 02/5463 0765
Fax: 02/5463 0765