Blindfriendly  20. 1. 2019 | Meniny má Dalibor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Prezentácia projektu „Plavecký hrad v očiach prijímateliek sociálnych služieb" 5. októbra 2017 v kultúrnom dome v Sološnici.

 DSS Plavecké Podhradie sa zapojil do projektu Nadácie VÚB, ktorý bol zameraný na arteterapiu PSS v našom zariadení. Cieľom projektu : „Plavecký hrad v očiach prijímateliek sociálnych služieb“ bolo zviditeľniť históriu Plaveckého hradu, ktorý sa vypína nad našim zariadením. Prostredníctvom umeleckej tvorby PSS poukázať na originalitu a jedinečnosť jednotlivých obrazov tak, ako to vnímajú PSS.

 

Už len samotný výstup na hrad spolu s PSS a spoločné fotenie hradu a jeho zrúcanín bol pre všetkých veľký zážitok.
Potom nasledovalo maľovanie hradu podľa fotografií, ktoré sme si urobili na výstupe. Jednotlivé pozostatky hradu, rozpadnuté múry, zvyšky skál PSS vnímali ako dávnu históriu našich predkov.


Nasledovala grafická výtvarná činnosť, čiže lepenie, maľovanie a skladanie, ktorú nás chodila učiť pani učiteľka, ako dobrovoľníčka.
Množstvo pekných zážitkov, nadviazanie nových priateľstiev, fotenie so svojím obrazom, spoločná príprava na prezentáciu výstavy to sú všetko pozitívne impulzy z projektu, ktorý sme prežívali spolu s PSS.


Týmto projektom sme chceli osloviť širokú verejnosť v ktorom sme arteterapiu PSS prezentovali ako spôsob komunikácie, ktorý je dostupný každému človeku.