Blindfriendly Pondelok 27. 5. 2019 | Meniny má Iveta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil župan Frešo prácu 20 pedagógov

 Dnešný Deň učiteľov je príležitosťou poďakovať sa učiteľom za náročnú a zodpovednú prácu, ktorú robia pre svojich študentov, je vyjadrením úcty a uznania. Pri tejto príležitosti odovzdali župan Pavol Frešo a vicežupanka Alžbeta Ožvaldová ocenenia 20 pedagógom škôl, ktoré sú v pôsobnosti BSK. Slávnostnej akcie sa zúčastnili aj podpredsedovia kraja Martin Berta a Martin Zaťovič.

 

povedal predseda BSK Pavol Frešo. Ako ďalej uviedol, je veľmi dôležité aj to, akú máme kultúru, aj to, akým spôsobom podporujeme šport a ako staviame a rozširujeme cestnú sieť v rámci regiónu. Zároveň je presvedčený, že generácie, ktoré prídu po nás, musia byť vzdelanejšie ako my, aby sa kontinuita Slovenska zachovávala. „Ocenenie pedagógov je skromný spôsob, ako môžeme poďakovať tým, ktorí naše deti vychovávajú a pripravujú ich do života. Pre mňa je to veľmi silný sviatok aj ako rodiča, aj ako župana,“ dodal Pavol Frešo.

Podľa Alžbety Ožvaldovej je toto ocenenie vyjadrením vďaky za to, že napriek všetkému zotrvali pedagógovia na svojich miestach a odovzdávajú svoje vedomosti a skúsenosti mladým.

BSK má v aktuálnom školskom roku 2013/14 vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 57 stredných škôl, z toho 36 stredných odborných škôl, dve jazykové školy, 14 gymnázií, dve konzervatóriá a tri spojené školy. Zamestnávajú takmer 2900 zamestnancov a študuje na nich 18 621 žiakov. Najviac peňazí z krajského rozpočtu, vyše 44 mil. € smeruje práve na oblasť vzdelávania. 

„Keby si museli rodičia vybrať len jednu prioritu, tak si vždy vyberú svoje vlastné deti. A tak isto sa správa aj Bratislavská župa, keby sme si mali vybrať len jednu prioritu, tak je to tá nasledujúca generácia,“