Blindfriendly  17. 11. 2019 | Meniny má Klaudia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Príprava obchvatu pod Malými Karpatami bude urýchlená

 Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja spolu so županom Pavlom Frešom dnes prebrali s členmi Združenia miest a obcí Malokarpatska možnosti realokácie v Integrovanom regionálnom operačnom programe, z ktorého sa bude čiastočne financovať aj výstavba obchvatov Grobov, Pezinka a Modry.

 
„Starostky, starostovia a primátori Malokarpatska našli jednohlasnú zhodu v realokácii, v plánovaní obchvatu a najmä v jeho čo najskoršej výstavbe. Rovnako podporili aj vznik Kreatívneho keramického centra,“ zhrnul predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Predseda BSK Pavol Frešo sa dnes spolu so zástupcami miest a obcí Malokarpatska zhodli na urýchlení projektovej prípravy obchvatu Slovenského a Chorvátskeho Grobu, Pezinka a Modry. V najbližšom období sa začne príprava projektovej dokumentácie a podľa stavu pripravenosti bude možnosť jeho časti prefinancovať z eurofondov. Starostky, starostovia a primátori v Združení miest a obcí Malokarpatska jednohlasne podporujú realokáciu v IROPe a zhodli sa na prefinancovaní projektových prác vo veci urýchlenia stavby obchvatu z prostriedkov IROPu.
Členovia Združenia miest a obcí Malokarpatska na svojom dnešnom sneme uvítali aj vznik Kreatívneho keramického centra v Modre a zároveň podporili jeho financovanie zo štrukturálnych fondov. Majolika z Modry má totiž dlhú históriu a je jedným z kultúrnych pilierov regiónu.