Blindfriendly Štvrtok 21. 11. 2019 | Meniny má Elvíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Projekt cezhraničnej spolupráce Bratislava – Traunstein (Stredná odborná škola obchodu a služieb Samuela Jurkoviča Sklenárova 1 Bratislava 821 09)

 Športové dni v Nemecku 12. 10. – 14. 10 2017 V školskom roku 2017/2018 naša škola spoločne s nemeckou školu zorganizovali Športové dni v Nemecku. Hlavným cieľom tejto medzinárodnej športovej aktivity bolo vytvoriť vzťah k pravidelným športovým aktivitám a propagovať idey a myšlienky olympizmu. Žiaci si zmerali sily v športových disciplínach – medzinárodný futbalový a basketbalový zápas pod heslom: ,,Rýchlejšie, vyššie, silnejšie, čestne a v priateľstve“.

 

V prvý deň (štvrtok) v rámci športových aktivít sme absolvovali turistickú vychádzku v meste Salzburg – Rakúsko. Večer po ubytovaní v turistickom mestečku Ruhpolding sme sa s radosťou vydali chodníčkami malebného mestečka Ruhpolding.


Ďalší deň ráno nás srdečne privítali zástupcovia školy Handelsberufschule II, Traunstein. Po privítaní riaditeľom a výmene darčekových predmetov sa žiaci prezliekli v šatniach školy a duševne sa pripravovali na medzinárodné zápasy. S potešením oznamujeme, že naši žiaci boli vynikajúco pripravení a zdolali nemecké družstvo vo futbale a taktiež aj v basketbale. Išlo nám hlavne o pohyb a zábavu. V poobedňajších hodinách mali žiaci možnosť prezrieť si historicky zaujímavé mestečko Traunstein. Toto mesto je pre našu školu zaujímavé aj tým, že v minulosti študenti našej školy mali možnosť absolvovať stáž v rôznych obchodných prevádzkach. Z Traunsteinu sme sa presunuli do alpských vrchov. Vo výške 1 700 m na vrchu Rauschberg sme sa po turistických chodníčkoch presúvali krásnymi malebnými zákutiami a vychutnávali výhľad na celé Bavorsko.


Posledný deň v doobedňajších hodinách nás čakal veľmi krásny výlet v meste Berchtesgaden a odtiaľ na vrch Kehlsteinhaus, bývalé Hitlerovo sídlo Orlie hniezdo. Posledná zástavka nášho turistického výletu bolo jazero Königsee, kde sme si pri krásnom počasí vychutnávali turistickú prechádzku v okolí jazera a plavbu loďou.


Takéto športové podujatia prispievajú k formovaniu trvalého vzťahu mládeže k športu, a aj k spájaniu športu s kultúrou, výchovou a vzdelávaním, v tomto prípade aj na medzinárodnej úrovni. Návšteva žiakov v Nemecku a realizácia športových a ďalších poznávacích aktivít bola podporená finančným príspevkom Bratislavského samosprávneho kraja.


Spoločné aktivity s našimi zahraničnými partnermi sú veľkým prínosom pre žiakov nielen v oblasti zlepšenia svojich jazykových a komunikačných kompetencií, ale aj spoznania inej kultúry, odstraňovania bariér a predsudkov voči cudzincom. Tieto podujatia pomáhajú učiť žiakov spolupracovať na medzinárodnej úrovni.

RNDr. Dagmar Brezulová