Blindfriendly Streda 23. 10. 2019 | Meniny má Alojza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Projekt PIMMS Transfer pokračoval stretnutím v Štokholme

Predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja sa v dňoch 12. až 15. apríla 2010 zúčastnili 2. Master Class- interaktívneho seminára k projektu PIMMS Transfer v Štokholme.

 

Bratislava trpí neustále sa zvyšujúcim počtom áut na cestách, pričom parkovacie miesta nepribúdajú, ale postupne padajú za obeť developerským projektom. So zvyšujúcim sa počtom áut ide ruka v ruke zvyšovanie emisií, úbytok zelene a tým zhoršenie kvality života v našom kraji. Zavedenie statickej i dynamickej dopravy pod zem je trvalo udržateľným riešením dopravnej situácie - životné prostredie a kvalita života a zdravia pre nás a naše deti sa tým ale nezlepší. Zlepšenie dopravnej situácie a ochrana životného prostredia predstavujú dve z priorít súčasného vedenia BSK. Bratislava a BSK nie sú v tejto situácii osamotení, podobné problémy riešili alebo riešia mnohé európske veľkomestá. BSK sa preto rozhodol aktívne využiť ich skúsenosti.
Projekt je pokračovaním svojho úspešného predchodcu PIMMS a patrí medzi projekty financované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Cieľom PIMMS Transfer je aktívna spolupráca členských krajín EÚ v oblasti Mobility Management-u. Predstavuje to súbor riešení, ako znížiť rastúcu dopravnú a ekologickú záťaž veľkých miest od zistenia a analýzy jej príčin až po navrhovanie a realizáciu riešení „šitých na mieru“ danému regiónu. Sú nimi napríklad interaktívne programy hľadania najlepšieho spojenia do práce, napríklad s výpočtom mesačného cestovného vrátane skrytých nákladov, programy pre bezpečný bicykel na cestu do zamestnania, či programy podpory ekologického správania na úradoch, ktoré šetria životné prostredie i peniaze a zároveň odmeňujú zamestnancov. Projekt ukázal, že dopravu a život v kraji si môžeme vylepšiť aj s malým rozpočtom a urobiť niečo pre svoje zdravie a planétu.

pimms transfer všetci partneri.JPG