Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Projekt Vráťme knihy do škôl sa končí o dva týždne

 Škôlkari, žiaci základných a študenti stredných škôl majú už iba dva týždne, aby sa zapojili do šiesteho ročníka projektu Vráťme knihy do škôl. Súťažia o elektronické čítačky, knihy či o výlet do Bruselu.

 
„Súťaž vráťme knihy do škôl spoluorganizuje bratislavská župa už po šiesty raz a počet prihlásených diel je pre nás nielen zadosťučinením ale aj potvrdením, že mladých čitateľov neustále pribúda. Od dnes majú mladí čitatelia už len dva týždne na dodanie svojich prác,“ predstavil projekt predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Aj v roku 2017 majú žiaci a študenti možnosť zapojiť sa do literárnej súťaže Vráťme knihy do škôl. Uzávierka je 31. marca 2017 a už po tretí raz sa do súťaže môžu zapojiť aj škôlkari. Tí posielajú obrázok podľa prečítaného textu. Žiaci 1. stupňa základných škôl môžu poslať buď obrázok, alebo textový príspevok a ich starší spolužiaci, teda žiaci 2. stupňa ZŠ a študenti stredných škôl, prihlasujú do súťaže texty, ktoré objasňujú dôvody, pre ktoré je pre nich tá – ktorá kniha zaujímavá či obľúbená.
Ocenenie však nečaká len na študentov, ale aj na ich učiteľov, profesorov či knihovníkov. V projekte Vráťme knihy do škôl je pre nich totiž samostatná kategória Knižný anjel, do ktorej čitatelia môžu prihlásiť človeka, ktorý ich inšpiroval k čítaniu.
Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ spoluorganizuje Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk a vydavateľstvá IKAR a Raabe. Cieľom projektu je podpora čítania u detí a mládeže a vzbudenie ich záujmu o literatúru.