Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Región na jednom mieste

 Už od zajtra môžu návštevníci Veľtrhu ITF Slovakiatour spoznávať aj ponuku Bratislavského regiónu. Súčasťou expozície je aj prezentácia Bratislavy.

 
„Bratislava Goes Classical, Region Goes Modern! Je heslo, s ktorým prezentujeme spoločnú destináciu už druhý rok. Tento rok sme do bratislavskej Incheby priniesli aj budúcnosť, teda 3D virtuálnu realitu, vďaka ktorej návštevníci spoznajú centrum Bratislavy. Región predstaví svoje kulinárske špeciality. Zo Záhoria prišla medovina či zelovníky, Podunajsko prinesie Dobré jablká a Malokarpatská oblasť, už tradične, predstaví svoje vína,“ načrtol ponuku expozície pre najbližšie dni výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.
Na Veľtrhu ITF Slovakiatour očakáva Bratislavský samosprávny kraj aj hojnú účasť zástupcov regiónu, teda starostov a primátorov, ktorí sami budú návštevníkom prezentovať svoju lokálnu ponuku. Samotné mesto Bratislava pripravilo ukážu tradičného podujatia, Korunovačných slávností, ktoré každoročne do mesta prilákajú množstvo turistov. 
Skvelú atmosféru zabezpečí multikultúrna kapela Pressburger Klezmer Band, swingová kapelka Funny Felows, unikátne saxfónové kvarteto Saxophone Syncopators, ale aj harfa, ktorá sa rozoznie pod rukami Michala Matejčíka.
„Medzinárodné veľtrhy sú pre kraj príležitosťou ukázať svoju ponuku nielen samotným turistom, ale aj podnikateľom v cestovnom ruchu. Možnosti regiónu sú bohaté a každý jeden návštevník dokáže toto posolstvo posunúť aj ďalším svojim známym. Štatistiky sa oklamať nedajú, bratislavský región má citeľný nárast turistov,“ povedal František Stano, vedúci Oddelenia cestovného ruchu BSK.
Veľtrh ITF Slovakiatour je najväčším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne strednej Európy. Veľtrh každoročne prináša komplexný servis pre ľudí, ktorí chcú cestovať do zahraničia alebo spoznávať krásy Slovenska. Prezentuje sa tu portfólio cestovných kancelárií, ako aj turistické informácie sprostredkované zahraničnými centrálami krajín. Stánok „Bratislava City and Region“ nájdete v hale B stred, číslo 100.
„V množstve zahraničných ponúk, ktoré sú na veľtrhu, je prezentácia bratislavského kraja jedinečná, pretože prináša nekonečné množstvo ponúk pre každého. O našom kraji sa nedá povedať, že je len turistický, cyklistický alebo len pre milovníkov histórie. Bratislavský región je miestom pre každého,“ uzavrel Valerián Potičný, riaditeľ Úradu Bratislavského samosprávneho kraja.