Blindfriendly Štvrtok 19. 9. 2019 | Meniny má Konštantín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Európske rozvojové dni 2009 / European Development Days 2009

4. ročník Európskych rozvojových dní sa uskutoční v dňoch 22. - 24. októbra 2009 vo švédskom Štokholme.

 
Európske rozvojové dni predstavujú európsku platformu pre diskusiu a výmenu stanovísk o globálnych problémoch ako sú správa vecí verejných, zmeny klímy, medzinárodné financovanie, obchod, potravinová bezpečnosť, voda, úloha médií či ľudské a sociálne práva. Toto podujatie organizuje Európska komisia v spolupráci so švédskym predsedníctvom EÚ.
 
Podujatie má za cieľ zlepšit rozvojovú pomoc, vytvoriť globálnu koalíciu proti chudobe a na dosiahnutie rozvojových cieľov Milénia. Prostredníctvom diskusií o naliehavých otázkach, ako je správa vecí verejných, chudoba a udržateľnosť životného prostredia, poskytujú Európske dni rozvoja príležitosti zdieľania nápadov a zavádzania inovačných partnerstiev.
 
Na tohtoročnom podujatí sa zúčastní približne 4 000 ľudí, 1 500 organizácií, na  konferencii vystúpia významné osobnosti ako Fredrik Reinfeldt, predseda švédskej vlády; José-Manuel Barroso, predseda Európskej komisie; nový predseda Európskeho parlamentu Jerzy Buzek, ako aj vedúca Programu OSN pre rozvoj Hellen Clark, prezidenti Libérie, Sierra Leone, Maldív, Burkina Faso, Mikronézie, predstavitelia Svetovej banky, Ázijskej rozvojovej banky, Africkej rozvojovej banky a mnoho ďalších hostí.
 
Počas Európskych rozvojových dní môže svoj názor vyjadriť každý.
 
Vyjadrite sa k témam rozvojovej pomoci aj Vy: http://www.ideas4development.org/en/
Nápady pre rozvoj (Ideas for Development) je medzinárodný blog zameraný na diskusiu o otázkach rozvoja. Spája skupinu odborníkov, ktorí sa venujú tejto oblasti. Blog si kladie za cieľ ponúknuť nové fórum pre otvorenú diskusiu a interakciu medzi vedcami, študentami, odborníkmi a širokej verejnosti. Spoločne môžu zdieľať informácie, názory a vízie do budúcnosti.
 
 
Bližšie informácie o podujatí: http://eudevdays.eu/