Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Rozpočet BSK umožní aj napriek zdedeným záväzkom realizovať rozvojové projekty

 Aj napriek zdedeným dlhom vo výške 24,56 mil. €, do ktorých spadajú napríklad nevysporiadané záväzky s regionálnym prepravcom, rekonštrukcia gymnázia Grosslingová, či záväzky v Danube Aréne, umožní budúcoročný rozpočet realizovať rozvojové projekty Bratislavského kraja.

 
„Rozpočet na ďalší rok stabilizuje dlhy a zároveň dovoľuje plniť programové ciele v rámci priorít župy,“ uviedol na margo navrhnutého rozpočtu župan Pavol Frešo. Ide najmä o dostavbu cyklomosta, revitalizáciu školských ihrísk, modernizácie nemocnice v Malackách ako aj ďalších lokálnych projektov na zvýšenie kvality života v regióne.
 
Rozpočet župy predpokladá príjmy vo výške takmer 130 miliónov eur, pričom najväčšie výdavky smerujú do oblasti školstva, a to 44 miliónov eur. V návrhu rozpočtu pre rok 2012 je naplánovaný celkový dlh vo výške 42,41% z bežných príjmov BSK. Vo výške dlhu sa odzrkadlili aj nepredvídateľné udalosti. V roku 2011 zasiahli BSK povodne. Tieto si vyžiadali výdavky vo výške cca 8,5 milióna eur. V prípade, že by toto nešťastie župu nepostihlo, úverové zaťaženie by sa nemuselo zvyšovať a v dlh by v pomere k bežným príjmom bol o 7,83 % menší.
 
Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja na jednotlivých komisiách výraznou väčšinou odporučili rozpočet v zastupiteľstve 9. decembra schváliť. Ešte predtým sa uskutoční k rozpočtu spoločné stretnutie poslaneckých klubov.