Blindfriendly Štvrtok 21. 11. 2019 | Meniny má Elvíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ruský jazyk očami našich žiakov

 Dňa 3. júna 2010 sa na Gymnáziu Alberta Einsteina v Bratislave v rámci spolupráce so školami, na ktorých sa vyučuje ruský jazyk, konalo podujatie pod názvom „Ruský jazyk očami našich žiakov“.

 

Podujatie pripravili študenti bilingválnej rusko-slovenskej sekcie pod vedením vyučujúcich matematiky, fyziky a ruského jazyka. Na akcii sa zúčastnili študenti Slovanského súkromného gymnázia Žitavská v Bratislave spolu s učiteľkami ruského jazyka. Hlavnou časťou programu bola prezentácia fyzikálneho projektu Po stopách energie v Rusku v rámci medzinárodnej súťaže PlayEnergy žiakov 3. D triedy. Po prezentácii si návštevníci osobne pozreli ich projekt vo forme websránky a v podobe spracovaného výukového filmu. Študenti 2. D triedy zaujímavo porozprávali a odprezentovali svoje zážitky z letného a zo zimného študijného pobytu v Moskve, a zároveň kreatívnym spôsobom oboznámili hostí s históriou významných miest Moskvy. Potom nasledovala vedomostná súťaž našich štvrtákov z matematiky a z fyziky, na ktorej si študenti Slovanského gymnázia preverili svoje schopnosti a vedomosti. Podujatie bolo ukončené pútavou besedou študenta našej školy na tému Slovenský žiak v ruskej škole.