Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

S postrekmi proti komárom začne kraj už zajtra

Proti zvýšenému výskytu komárov je Bratislavský kraj pripravený bojovať aj tento rok. Obce na Záhorí už hlásia kalamitný výskyt komárov, s postrekmi preto začne župa už zajtra. V rozpočte má na to vyčlenených cca 190-tisíc €.

 
„Starostovia obcí zo Záhoria nám hlásia kalamitný výskyt komárov, preto s postrekmi začneme už zajtra, konkrétne v obciach Plavecký Štvrtok, Jakubov a Láb. Vo štvrtok budeme pokračovať v Gajaroch, vo Veľkých Levároch a v Stupave,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. Postreky sa budú robiť aj v obciach Vysoká pri Morave, Zohor, Kostolište, Lozorno, Malé Leváre, Suchohrad, Záhorská Ves, Chorvátsky Grob a Závod. Župan zároveň dodal, že pritom komunikujú aj s Okresným úradom životného prostredia v Malackách.
 
Postreky sa budú robiť v skorých ranných hodinách, použije sa na ne zdraviu neškodná chemická látka Kontakt, ktorá je v súlade s platnými technickými normami a právnymi predpismi. Aplikovaný roztok je v nízkej koncentrácii a rýchlo sa rozkladá na neškodné látky. Neohrozuje preto zvieratá a je šetrný aj k necielenému hmyzu. Pri postrekoch sa použije pozemná aplikácia.