Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Senecký karneval - 19.ročník

 Stalo sa už milou tradíciou, že žiaci Strednej odbornej školy v Senci vítajú leto účasťou na Veľkom letnom karnevale, ktorý sa každoročne koná v našom meste. Nebolo to inak ani 26. júna, v piatok, keď sa celý Senec doslova rozžiaril a rozkvitol do krásy vďaka stovkám masiek v karnevalovom sprievode

 
Na karneval sa počas celého roka tešia nielen najmenšie deti a žiaci základných škôl, do jeho príprav sa zapájajú aj tínedžeri, ba dokonca aj dospelí. Možno tu totiž stretnúť hromadné masky zložené napr. z pracovníkov firiem či partie kamarátov, bežné sú masky rodičov s deťmi. Je úžasné, ako si aj v dnešnej uponáhľanej dobe mnohí dokážu nájsť čas a na chvíľu zabudnúť, že už nie sú deťmi.
Aj žiaci SOŠ v Senci sa na tohtoročný karneval poriadne pripravovali. Ručne vyrobená a namaľovaná hromadná maska predstavujúca znamenia zverokruhu na hviezdnej oblohe si vyžiadala poriadnu dávku námahy, času i tvorivej invencie. Ale výsledok stál zato! Masky v štýle benátskej maškarády zaujali malých aj veľkých divákov a počas celého sprievodu nás vítal potlesk a prejavy nadšenia. Sme radi, že našu snahu ocenila aj porota a v kategórii hromadných masiek sa naša škola, napriek veľkej konkurencii, umiestnila na krásnom treťom mieste. Lepší začiatok leta sme si ani nemohli želať.
Čo dodať na záver? Dúfame, že táto krásna akcia ľuďom v Senci nezovšednie. A aj naďalej si budeme môcť lámať hlavu nad tým, akú zaujímavú masku pripravíme na budúcoročný Veľký letný karneval.
Ing. Ľubomíra Hrubanová